کد خبر: 4058178
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۵۸

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی گفت: آسیب‌های اجتماعی احصا شده باید براساس ظرفیت دانشگاه‌ها در بین این مراکز علمی تقسیم شود تا روسای دانشگاه‌ها با تشکیل هیات‌های اندیشه‌ورز مرتبط، آنها را ریشه‌یابی و راهکار ارایه کنند.

 سید محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی، به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سید محمدرضا طالبی، معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان‌جنوبی،  امروز ۲۹ اردیبهشت ماه در جلسه بررسی نحوه فعالیت هیات اندیشه‌ورز استان اظهار کرد: بسیاری از آسیب‌های اجتماعی حاصل تهاجم فرهنگی و برنامه‌ریزی دشمن است.

وی گفت: استکبار جهانی در موضوع مواد مخدر شعار مبارزه با آن را سر می‌دهد اما از طرف دیگر خود مبلغ کشت خشخاش و تریاک در حوزه افغانستان است و کار کاشت، داشت و برداشت و ترانزیت را نیز خود مدیریت می‌کند.

معاون استاندار خراسان جنوبی تصریح کرد: اغلب کشورها از طرف سازمان‌های بین‌المللی، بودجه‌های کلان در راستای مبارزه با مواد مخدر دریافت می‌کنند که در مقایسه با عملکردشان دوگانگی بسیار واضح وجود دارد.

وی یادآور شد: در ریشه‌یابی آسیب‌های اجتماعی در می‌یابیم که بروز بسیاری از آنها به یکدیگر مرتبط هستند به عنوان مثال اعتیاد باعث آسیب‌های متعدد از قبیل طلاق و سرقت می‌‎شود.

طالبی گفت: برای ریشه‌یابی و حل دقیق آسیب‌های اجتماعی باید از ظرفیت اساتید، نخبگان و صاحبان خرد و اندیشه بهره ببریم لذا برای هر کدام از معضلات و آسیب‌های اجتماعی که در سطح استان وجود دارد باید یک طرح جامع تدوین شده و برای اجرا به دستگاه‌های اجرایی ابلاغ شود.

وی اظهار کرد: درخصوص مشکلات و چالش‌های اجتماعی وقتی عنصریابی درستی صورت می‌گیرد که معضل به‌درستی شناسایی شده باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار خراسان جنوبی افزود: این راهکارهای پیش بینی شده توسط هیات‌های اندیشه‌ورز مراکز علمی باید براساس توانمندی موجود استان بوده و دست‌یافتنی باشند.

وی با اشاره به ساختار و شاکله هیات‌های اندیشه‌ورز خاطرنشان کرد: هیات‌های اندیشه‌ورز باید با حضور اعضای شاخص هیات‌های علمی مرتبط با موضوع، حوزویان، معتمدین محلی و حتی دانشجویان موثر شکل بگیرد.

طالبی گفت: افراد عضو هیات‌های اندیشه‌ورز باید از لحاظ شاخص‌های اعتقادی، ایمانی، مذهبی، ولایی و انقلابی در سطح روسای دانشگاه‌ها باشند.

وی یادآور شد: جلسات هیات‌های اندیشه ورز باید منظم در دانشگاه‌ها برگزار شود و مصوبات هر ۲ ماه یکبار در جلسه استانی مورد ارزیابی و تبادل نظر قرار گیرد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: