کد خبر: 4058056
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با بیان اینکه باید به سمت امیدآفرینی در جامعه حرکت کنیم، گفت: نتیجه فعالیت روابط عمومی‌ها باید افزایش اعتماد عمومی باشد.

افشار دارابی، به گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، افشار دارابی، امروز چهارشنبه ۲۸ اردیبهشت ماه در همایش پاسداشت روز ارتباطات و روابط عمومی در خراسان جنوبی با اشاره به روایتگری شهید آوینی از رشادت‌های رزمندگان پس از دوران دفاع مقدس بیان کرد: امروز ما در شرایطی به مراتب سخت‌تر از موقعیت شهید آوینی قرار داریم و دشمن با تحریم کام مردم را تلخ کرده است.

وی اظهار کرد: امروز باید از خود بپرسیم که در چه شرایطی هستیم، فضای مجازی چه تأثیری بر کار ما گذاشته و کشور ما در عرصه بین‌الملل چه جایگاهی دارد.

رئیس مرکز اطلاع رسانی وزارت کشور با تأکید بر اینکه روابط عمومی‌ها در خط مقدم جهاد تبیین قرار دارند، افزود: آنچه امروزه کار را برای روابط عمومی‌ها سخت‌تر کرده است، فضای مجازی و شبهات مطرح شده در آن است.

وی از آمادگی برای برگزاری کلاس‌های آموزشی برای ارتقا توان روابط عمومی‌ها خبر و ادامه داد: روابط عمومی‌ سازمان‌های خراسان جنوبی هستند که سیمای این استان را در عرصه ملی و حتی بین‌المللی به درستی نشان می‌دهند و با توجه به پتانسیل‌های خراسان جنوبی می‌توانند حتی در جذب گردشگر تأثیرگذار باشند.

مشاور وزیر کشور بیان کرد: اگر اعتماد عمومی در جامعه افزایش یابد نشان از موفقیت ما در فعالیت‌هایمان در حوزه اطلاع رسانی است وگرنه اشکالی در فعالیت‌هایمان وجود دارد.

دارابی اظهار کرد: امروزه در عرصه اقتصادی در نبرد هستیم و تحریم‌های دشمن از طرفی و فرصت سوزی‌ها در داخل از جنبه دیگر کام مردم را تلخ کرده است و از این جهت باید به سمت امیدآفرینی در جامعه حرکت کنیم.

جواد قناعت، استاندار خراسان جنوبی نیز با بیان اینکه لازم است دبیرخانه دائمی روابط عمومی و ارتباطات در استان تشکیل شود، گفت: یکی از موضوعاتی که طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها پیگیری می‌کند، عدالت اقتصادی، رساندن یارانه به نیازمندان و خودکفایی در محصولات کشاورزی، افزایش تولیداست.

وی اظهار کرد: روابط عمومی‌ها تنها آیینه زیبایی‌های دستگاه‌های اجرایی نیستند و در کنار تبیین خدمات، دستگاه‌های اجرایی باید کاستی‌ها را نیز انعکاس دهند.

وی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید با نشاط و علاقه، همگرا و پویا فعالیت‌های دستگاه ذی‌ربط خود را منعکس کنند، افزود: با توجه به شرایط جدید باید به مدیریت نوین به معنای پاسخگویی به مردم، شفاف سازی و… برویم و روابط عمومی نیز با بسترهای جدید اطلاع رسانی خود را وفق دهد.

استاندار خراسان جنوبی بیان کرد: اگر اطلاع رسانی شفاف داشته باشیم بی شک افکار عمومی را روشن و امید و آرامش را در جامعه تزریق می‌کند.

وی با بیان اینکه این استان زادگاه یکی از بزرگان عرصه ارتباطات یعنی پرفسور معتمدنژاد است، اظهار کرد: این موضوع وظیفه روابط عمومی‌ها را سخت می‌کند.

قناعت گفت: پیشنهاد ما این است که دبیرخانه دائمی روابط عمومی و ارتباطات در خراسان جنوبی تشکیل شود چرا که چنین پتانسیلی را داریم.

وی ادامه داد: انتقاد و مطالبه گری نکته خوبی است به شرط اینکه همراه با راهکار باشد و خروجی آن منجر به امید، انگیزه و شتاب شود و چنین مطالبه گری مورد قبول نظام است.

استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه روابط عمومی‌ها باید تصویر درستی از اذهان مردم و جامعه به تصمیم گیران ارائه کنند و متن بیانیه گام دوم انقلاب مدنظرشان باشد.

وی به طرح مردمی سازی و توزیع عادلانه یارانه‌ها اشاره کرد و افزود: پرهیز از خریدهای هیجانی و تأمین تدریجی کالاهای مورد نیاز در هنگام اجرای این طرح اهمیت دارد که روابط عمومی ادارات در این زمینه می‌توانند کمک کننده باشند.

قناعت ادامه داد: رسیدن یارانه به مقصد است و خواست ما این است که به سمتی برویم که یارانه به دست مردم برسد تا از رانت و فساد جلوگیری شود.

وی ادامه داد: یکی از موضوعاتی که این طرح پیگیری می‌کند، عدالت اقتصادی، رساندن یارانه به نیازمندان و خودکفایی در محصولات کشاورزی، افزایش تولیداست.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: اصلاح یارانه‌ها هر چند سختی‌هایی در ابتدای امر دارد، اما در نهایت به افزایش رفاه عمومی و افزون شدن قدرت خرید سه دهک پایین می‌انجامد.

قناعت گفت: ارز ترجیحی برای مردم افزایش تورم و برای برخی خواص رانت و فساد را به همراه داشت که نشان می‌دهد اشکالاتی را به همراه داشته است.

وی با بیان اینکه متأسفانه ارز ۴۲۰۰ به دست کسانی می‌رسید که دور ریز سفره آنان به اندازه هزینه سفره یک خانواده نیازمند بود، ادامه داد: سال گذشته جلوی قاچاق ۲۵۰۰ میلیارد تومان کالا گرفته شد و مطمئن هستیم با اجرای این طرح قاچاق کاهش یافته و ارزش پولی ما به مرحله ثبات خواهد رسید.

استاندار خراسان جنوبی اظهار کرد: بسیاری از افراد بر ضرورت ساماندهی ارز ۴۲۰۰ تومانی باور دارند، اما شجاعت اجرای آن را نداشتند که دولت سیزدهم این طرح بزرگ را اجرایی کرد؛ باز شدن پای ارز ۴۲۰۰ تومانی به اقتصاد یک تصمیم غلط و شتابزده بود و پول مردم ایران را به جیب همسایگان برد.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: