کد خبر: 4017692
تاریخ انتشار: ۱۰ آذر ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۵
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی:
نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه وظیفه داریم نسبت به اعتلای فرهنگ اسلامی اقدامات را شروع کنیم، گفت: در مورد فرهنگ ساخت‌وسازها باید به مواد قانونی اتکا کرد و با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی راهکار قانونی را پیدا کرد.

 حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدعلیرضا عبادی، نماینده ولی‌فقیه در خراسان‌جنوبی، امروز، 10 آذرماه در دیدار با رئیس و اعضای شورای اسلامی شهرستان بیرجند که در دفتر نماینده ولی‌فقیه برگزار شد، با گرامیداشت روز مجلس و بزرگداشت یاد آیت‌الله مدرس، اظهار کرد: جلسه امروز جلسه جامعی بود چراکه هم دغدغه‌ها درست و به‌جا بود و هم راهکارها عملیاتی است.

وی افزود: در این راستا، لازم به هماهنگی با همه مسئولان ذی‌ربط قانونی و مطرح شدن در جلسات خاص است تا به نتیجه عملیاتی برسد. همه این هزینه‌ها برای این است که اسلام، عدالت و ارزش‌های انسانی و الهی زنده بماند، چراکه تحقق هر امری دو اصل دارد اول وجود مقتضی و دوم عدم مانع.

عبادی بیان کرد: مسلم در مردم ما مقتضی قوی بوده و هست، چراکه همه عدالت و حق را می‌خواهند اما موانع برونی و درونی قوی است. موانع بیرونی که همان غربی‌ها هستند که به گفته خودشان برای جلوگیری از جمهوری اسلامی همه گزینه‌های خود روی میز است، چراکه آنها رویای تسلط پیدا کردن بر تمام دنیا را داشتند اما آنچه که به‌عنوان انقلاب اسلامی واقع شد جلوی راهشان را سد کرد.

وی تصریح کرد: موانع درونی ما که مشکل اصلی است، یعنی اگر موانع درونی برطرف شود دیگر بیگانه کاره‌ای نیست، تا امروز دولت‌های متعددی آمده است به جای اینکه قانون را اجرا کنند سلیقه حزبی و شخصی را اجرا کردند، هرکس دیگری هم آماده قبلی را خراب کرده و از صفر شروع کرده است، لذا ما امروز روی صفر هستیم.

امام‌جمعه بیرجند اظهار کرد: امیدواریم در دولت جدید که امیدها جوانه زده مسئله صیانت از فضای مجازی در اولویت قرار گرفته شود. وظیفه داریم نسبت به اعتلای فرهنگ اسلامی اقدامات را شروع کنیم. در مورد فرهنگ ساخت‌وسازها معمار و مهندس می‌گویند به ما ربطی ندارد و درست هم می‌گویند، باید به مواد قانونی اتکا کرد و با کمک نمایندگان مجلس شورای اسلامی راهکار قانونی را پیدا کرد.

عبادی ادامه داد: بعد از پیدا کردن راهکار قانونی باید به آن زمان اجرا دهیم. یکی از مشخصات ساختمان‌سازی در ایران شیوه اسلامی آن است، اما دلیل اجرا نشدن آن نبودن مسئول اجرایی در ساختمان است. باید راهکارها را بررسی کرد و اگر خلأ قانونی وجود دارد برطرف شود و همان‌گونه که در یک ساختمان مهندس‌های مختلف و نظارت‌های متفاوتی صورت می‌گیرد و نیاز به امضا دارد، در این مسئله نیز نیاز به مسئول ناظر و امضا وجود داشته باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در خراسان‌جنوبی تصریح کرد: بعضی از مسائل فرهنگی طبیعت انسانی بودن انسان است که امروز به روش‌های مختلف آن را می‌کوبند؛ این برج‌های وسط ساختمان‌های یک طبقه و دو طبقه از نظر حقوقی و بهداشتی مضر است. در حوادث غیر مترقبه مشکلات فراوانی دارد، لذا این حرکت بسیار برای مردم نیز خوشایند است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: