کد خبر: 3985942
تاریخ انتشار: ۰۲ مرداد ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۱
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه ۲۵ مبلغ در اجرای برنامه‌های دهه امامت و ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه استان همکاری دارند، گفت: از این تعداد ۹ نفر غیر بومی و اعزامی از قم هستند و در بقاع متبرکه استان مستقر شده‌اند.

همکاری 25 مبلغ برای اجرای برنامه‌های دهه ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، امروز 2 مردادماه اظهار کرد: امامزادگان و بقاع متبرکه ظرفیت مناسبی برای برگزاری جشن‌های دهه امامت و ولایت محسوب می‌شوند.

وی با بیان اینکه 25 مبلغ در اجرای برنامه‌های دهه امامت و ولایت در امامزادگان و بقاع متبرکه استان همکاری دارند، افزود: از این تعداد 9 نفر غیر بومی و اعزامی از قم هستند و در بقاع متبرکه استان مستقر شده‌اند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: تبیین دقیق مسأله امامت و ولایت و ولایت امری حضرت علی (ع) و همچنین بیان مهم‌ترین مسائل روز جامعه از جمله مهم‌ترین برنامه‌های مبلغان اعزامی طی دهه امامت و ولایت است.

بخشی پور با اشاره به اینکه مبلغان تا 16 مردادماه در 25 بقعه متبرکه استان حضور خواهند داشت، گفت: این ایامی که در پیش داریم فرصت مغتنمی برای تبیین مسأله امامت و ولایت در جامعه اسلامی است و جامعه امروز بیش از هر زمان دیگری نیازمند بهره‌گیری از فرهنگ غدیر است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ادامه داد: یکی از مهم‌ترین دلایل مشکلات جامعه اسلامی فاصله گرفتن از آموزه‌های غدیر است در حالی که قطعا غدیر راه صحیح زندگی و رسیدن به سعادت و تعالی حقیقی را به ما نشان خواهد داد.

وی یادآور شد: در دهه امامت و ولایت سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا هیچ مبلغ غیر بومی در خراسان‌جنوبی حضور پیدا نکرد و برنامه‌های بقاع متبرکه به صورت مجازی برگزار شد و امسال تصمیم گرفته شد تا مبلغان غیر بومی در بقاع متبرکه استان حضور داشته باشند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: