کد خبر: 3985630
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۴۰۰ - ۱۴:۴۵
استاندار خراسان‌جنوبی:
استاندار خراسان‌جنوبی گفت: عید سعید قربان، آغاز دهه امامت و ولایت و فرصتی برای ترویج اسلام ناب و اشاعه فرهنگ علوی است که همزمان با عید سعید غدیر به کمال می‌رسد.

عید قربان، فرصتی برای اشاعه فرهنگ علوی استبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان‌جنوبی، حمید ملانوری، استاندار خراسان‌جنوبی، در پیامی به مناسبت دهه امامت و ولایت با برشمردن این کلام مقام معظم رهبری که مسئله امامت و مسئله‌ ولایت و زنده نگهداشتن غدیر، به یک معنا زنده نگهداشتن اسلام است، ادامه داد: بار دیگر موسم دو عید فرخنده قربان و غدیر فرا رسید تا دوباره شادی و سروری وصف ناشدنی، مهمان خانه قلب مسلمانان شود.

وی اظهار کرد: عید سعید قربان که نماد خضوع و عبودیت در برابر یگانه پروردگار هستی است، با آموزه‌های فراوانش، بی‌شک روز کمال و رهیدگی از وسوسه‌های نفسانی و اظهار بندگی مطلق بوده، مقدمه‌ای است برای تکمیل دین و تتمیم نعمت بر عرشیان و فرشیان تا به شکرانه رهایی از تعلقات غیر خدایی و قربانی شدن دلبستگی‌های دنیایی، مسیر اتصال به خداوند متعال را از طریق چنگ انداختن به حبل متین ولایت و امامت که غایت مسیر هدایت هزاران ساله رسولان الهی است، به خوبی طی نمایند.

استاندار خراسان‌جنوبی بیان کرد: عید سعید قربان، آغاز دهه میمون و مبارک امامت و ولایت و فرصتی برای ترویج اسلام ناب و اشاعه فرهنگ علوی است که در هجدهم ذی‌الحجه و همزمان با عید سعید غدیر به کمال خود می‌رسد.

وی افزود: عید مسعود غدیر که همانا نهایت رحمت و برکت است و نقطه تلاقی کاروان رسالت با طلایه‌داران امامت به شمار می‌رود، عید فرخنده پیمان، میثاق و عهد است، همان روزی که پیام‌آور رحمت فرمود الْیَوْمَ أَکْمَلْتُ لَکُمْ دینَکُمْ تا ثابت کند، بزرگترین عامل سعادت در دنیا و آخرت، پیروی از ولایت است.

ملانوری اظهار کرد: اینجانب ضمن تبریک این اعیاد خجسته به همه مسلمانان جهان، ملت ولایتمدار ایران اسلامی و مردمان متدین و متعهد خراسان جنوبی، امیدوارم همه ما بتوانیم به لطف عنایات حضرت پروردگار، در ظل توجهات حضرت بقیه الله الاعظم- آخرین ستاره کاروان امامت شیعه - منویات ولی امر مسلمین جهان، حضرت آیت الله خامنه ای (حفظه الله) را چراغ راه خود قرار دهیم تا مسیر مانده تا ظهور حضرت منجی را به سلامت و بدون هیچ لغزشی طی نماییم. ان شاء الله

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: