کد خبر: 3962934
تاریخ انتشار: ۱۸ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۰:۰۳
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی تاکید کرد:
مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بر حمایت از تولید محتواهای خلاق محور برای ترویج ازدواج در جامعه تاکید کرد تا منحنی رشد ازدواج بیشتر از طلاق باشد.

حمایت از تولید محتواهای خلاق‌محور برای پیشی ‌گرفتن ازدواج از طلاقحسن عزیزی، مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی از حمایت از تولید محتوا و محصولات چند رسانه‌ای در حوزه ازدواج و خانواده در استان خبر داد.

وی افزود: این امر باهدف ایجاد بستر مناسب به منظور تولید محتوای آموزشی چندرسانه‌ای برای جوانان، زوجین جوان و خانواده‌ها و بهره گیری از ظرفیت جوانان در تولید محصولات فرهنگی در حوزه خانواده، ازدواج و پیشگیری از آسیب‌ها و فرهنگ‌سازی مشاوره ازدواج و فرزندآوری به موقع در فضای مجازی صورت می‌گیرد.

عزیزی بیان کرد: با توجه به شیوه‌نامه دفتر توسعه اجتماعی جوانان، وزارت ورزش و جوانان، این اداره کل در نظر دارد از تولیدات فرهنگی، هنری و آموزشی با موضوع توسعه اجتماعی جوانان، ازدواج و تحکیم خانواده، کاهش آسیب‌های اجتماعی در قالب فیلم (مستند، کوتاه، فیلم ۶۰ ثانیه‌ای، ۳۰ ثانیه‌ای)، برنامه تلویزیونی، پویا نمایی(انیمیشن)، کتاب وکتابچه آموزشی (دیجیتال)، اینفوگرافی- پوستر دیجیتال و کاریکاتور در راستای موضوعات حوزه ازدواج و خانواده و توسعه اجتماعی جوانان حمایت کند.

عزیزی با اشاره به ویژگی‌های تولیدات هنری و تولیدات محتوایی، افزود: محتوای آثار تولید شده باید مرتبط با مسائل روز جوانان، ازدواج و خانواده، کنترل و کاهش طلاق، فرزندآوری و افزایش جمعیت، عفاف در خانواده، فرهنگ­سازی مشاوره ازدواج و خانواده، سبک زندگی، سلامت، آسیب‌های فضای مجازی و ... باشد.

وی با تاکید بر لزوم قرارگیری لوگو، نام سمن و استان در کلیه­ی آثار تولید شده در (پایان اثر) و پرهیز از سیاه نمایی و بیان دغدغه‌ها و مسائل و مشکلات در محتوا، تصریح کرد: بکارگیری شیوه‌های خلاقانه در محتوای آثار در قالب‌های جذاب و تکراری نبودن اثر و محتوای تولید شده (استفاده از قالب‌های طنز مجاز است) از دیگر ویژگی‌هاست.

عزیزی بر جلوگیری از پرداخت صرف به موضوعات بدون توجه به بعد آموزشی _ هدفمندی اثر در محتوای تولید شده و دارا بودن نگاه مؤثر در ارائه راهکارهای مناسب برای رفع مسائل و دغدغه‌های جوان در حوزه‌های مختلف اجتماعی و خانوادگی تاکید کرد.

وی با اشاره به عدم حمایت از آثار تولید شده توسط سایر دستگاه‌ها و نهادهای دولتی و غیردولتی، تصریح کرد: عدم حمایت از تولید محتوا در کلیه قالب‌ها به ویژه کتاب و کتابچه چاپی توسط همکاران وزارت ورزش و جوانان استان‌ها و عدم وجود سابقه تولید و نشر کتاب و کتابچه دیجیتال مشابه در موضوعات انتخاب شده و دوری از کپی برداری و تولید محتوای غیر علمی و تکراری در تمامی آثار از دیگر مواردی است که باید مدنظر قرار گیرد.

مدیرکل ورزش و جوانان خراسان‌جنوبی بیان کرد: شیوه ارسال آثار در دو قالب درخواستی از طریق ایمیل به نشانی ایمیل hozeyejavanan.kj@gmail.com و یا ارسال بسته پستی به مفتح 27 ، اداره کل ورزش و جوانان، دفتر معاونت جوانان خواهد بود.

عزیزی ادامه داد: علاقه‌مندان می‌توانند برای کسب اطلاعات بیشتر با شماره 32405514 تماس حاصل کنند.

وی بیان کرد: آنچه که مهم است فرهنگ‌سازی برای ترویج ازدواج آسان است؛ امری که اکنون در پیچ و خم‌های سخت‌گیری‌های گم شده و باید بیشتر به آن پرداخت تا ازدواج‌ها بیشتر از طلاق‌ها شوند.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: