کد خبر: 3962680
تاریخ انتشار: ۱۶ فروردين ۱۴۰۰ - ۱۸:۰۵
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی:
نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی و امام جمعه بیرجند اظهار کرد: اقتدار در نیروهای امنیتی و قضایی بسیار به نفع مردم است زیرا ضمن سالم ماندن نسل آنها، امنیت مردم هم تامین می‌شود.

اقتدار نیروهای امنیتی و قضایی به نفع مردم استبه گزارش ایکنا، به نقل از روابط عمومی دفتر نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سید علیرضا عبادی، نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی، امروز ۱۶ فروردین ماه با حضور در سازمان اطلاعات سپاه استان ضمن تبریک ایام ولادت حضرت ولی‌عصر (عج) و هفته سربازان گمنام امام زمان (عج) گفت: اینکه به نیروهای امنیتی و اطلاعاتی سرباز گمنام امام زمان (عج) اطلاق می‌شود یا به نیروهای نظامی و انتظامی و طلبه مدرسه دین و علم سرباز امام زمان (عج) اطلاق می‌شود، تصورات مختلفی وجود دارد.

وی اظهار کرد: برخی تصور می‌کنند که به کار بردن این گونه کلمات به افراد، اطلاق تشریفاتی است و تصور دیگر این است که یک واقعیتی است.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی گفت: اما درست این است که نه مطلقا تشریفاتی و نه مطلقا واقعیت است، به این معنا که این گونه نیست هرکسی در این صنف وارد شود، امام زمان (عج) او را به عنوان سرباز پذیرفته است.

وی افزود: در زمان پیامبر اسلام(ص) لشکر اسلام در رکاب خود پیامبر گسیل شده اما به آن معنا نیست که همه سربازان در یک واقعیت شمرده می‌شوند بلکه براساس یکسری شروطی است که در باقی فضیلت‌ها و عبودیت خدا نیز این مشروط است.

وی گفت: این فرصتی است به عنوان یک جایگاه اما در این جایگاه شرایط حفظ شود یا نه به افراد بستگی دارد؛ همه در رکاب پیامبر اسلام (ص) شمشیر می‌زنند ولی برای چه نیتی شمشیر می‌زنند اگر برای اسلام شمشیر می‌زنند، عضو لشگریان اسلام هستند اما اگر برای دنیا می‌جنگند از اصحاب دنیا هستند لذا به طور کلی تمام افرادی که در صنوف یادشده هستند به عنوان سرباز امام زمان (عج) نیستند بلکه مشروط به بندگی برای خدا است.

عبادی گفت: فرصتی که شما دارید فرصت بسیار مهمی است مانند فرصت عمر که روزی خواهد رسید که برای از دست دادن فرصت عمر بسیار حسرت خواهیم خورد، امروز شما نیز فرصت ویژه‌ای دارید چرا که همه کفر و دین در سطح بین‌الملل به عنوان یک برد و باخت تمام عیار، توفیق دارید در یک مجموعه‌ای خدمت می‌کنید که با ظلم، نفاق و فساد در جنگ است و از این توفیق بالاتر نیست.

وی با بیان اینکه کار نیروهای امنیتی اطلاعاتی از چند جهت حائز اهمیت است افزود: یک جهت اینکه خطرات و مفاسد را پیشگیری می‌کند و همان جمله معروفی که بهداشت بهتر از درمان است، کار نیروهای اطلاعاتی نیز بهداشت جامعه است و گاهی یک فتنه و جرمی در لایه‌های پنهان در حال شکل‌گیری است و کسی مطلع نیست، این در حالی است که اگر فساد شکل بگیرد برای مقابله با آن باید هزینه‌های زیادی پرداخت شود و کار نیروهای اطلاعاتی پیشگیری از این فتنه قبل از فساد است.

امام جمعه بیرجند اظهار کرد: اهمیت دیگر کار آنان در مقابل افرادی که بالقوه اهل فساد هستند، محیط را برایشان ناامن کنند تا جرأت ایجاد فساد را نداشته باشند و اگر جامعه بخواهد امنیت داشته باشد باید افراد مفسد احساس ناامنی کنند، لذا خاصیت سرباز گمنام که در یونیفرم خاصی شناخته نمی‌شود، این است که کسی که اهل فساد است، بترسد، نکند که نزدیکترین افرادش عضو سربازان گمنام باشد چرا که افراد مفسد در مقابل نیروهای امنیتی شناخته شده و دارای مشخصه، تسبیح به دست می‌گیرند و نقش بازی می‌کنند.

وی گفت: سرباز گمنام باید در هر زمانی که فسادی در حال شکل‌گیری است، بدون در نظر گرفتن ملاحظه هیچ چیز و هیچ کس، به موقع و در اسرع وقت دست به کار شود و هیچ مهلتی به افراد متخلف برای توجیه و فرار ندهد.

وی بیان کرد: عملیات قضایی یا عملیات اطلاعاتی یک خاصیت دارد اما هیمنه این عملیات ۱۰ خاصیت، آن چیزی که بازدارنده است هیمنه این عملیات‌ها است و اگر هیمنه دستگاه قضایی یا اطلاعاتی بریزد، هر کسی که اهل فساد باشد جامعه را به هم خواهد ریخت و برخوردها چه در قوه قضاییه و چه در نیروهای امنیتی باید براساس قانون هوشمندانه، به موقع و با سرعت انجام شود تا بقیه مفسدین وحشت کنند.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آنچه در قوه قضاییه کارآمد است به موقع حکم را اجرا کردن است افزود: حتی در روایت داریم کار به موقع برای اجرای عدالت از ۴۰ روز باران برای مردم مفیدتر است چون هیمنه اجرای حکم مفسدین، دیگران را سالم نگه می‌دارد اما امروز اگر جرمی صورت بگیرد آن قدر از ناحیه‌های صاحبان زر و زور معطل می‌کنند، یک تا دو سال از ماجرا می‌گذرد و بعد آن حکم یا حد مورد نظر اجرا می‌شود در حالی که اصلا مردم به خاطر نمی‌آورند دلیل این مجازات چه بوده است.

وی گفت: گاهی گفته می‌شود در فلان سازمان مدیر فساد ایجاد کرده و خود نیروی نظارتی نیز با مدیر شریک است؛ این که نمی‌شود.

عبادی افزود: غرب و استکبار جهانی برای هیچ جامعه‌ای استقلال و آزادی را بر نمی‌تابد و دلیل اینکه با ایران نیز این چنین درافتاده‌اند همین موضوع است لذا از وقتی پای آنها در این منطقه گذاشته شده ظلمی نبوده که انجام نداده‌اند، همان طور که در کشورهای خودشان مظلوم‌کشی می‌کنند، اگر در مقابل استکبار مانعی نباشد برای مردم مشکلات فراوانی ایجاد خواهد کرد.

وی تصریح کرد: مبارزه با این افراد در هر لباسی؛ کارگر، کشاورز، مدیر یا یک نظامی به عنوان یک انسان یا یک مسلمان، توفیق بزرگی است.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: