کد خبر: 3954806
تاریخ انتشار: ۳۰ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۳
با شرکت 422 نفر؛
رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی از شرکت 422 نفر در آزمون جامع حافظان قرآن کارکنان پایور و وظیفه و خانواده کارکنان انتظامی استان خبر داد.

آزمون جامع حافظان قرآن کارکنان پایور و وظیفه خراسان‌جنوبی برگزار شدحجت‌الاسلام والمسلمین محمدرضا عبداللهی، رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی، امروز 30 بهمن‌ماه در حاشیه برگزاری آزمون جامع حافظان قرآن کارکنان پایور و وظیفه و خانواده کارکنان انتظامی استان در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سال‌هاست که نیروی انتظامی در بحث تشویق و انس با قرآن کریم فعالیت‌های خوبی را انجام می‌دهد.

وی افزود: از جمله برنامه‌هایی که چندین سال است پس از توصیه رهبر معظم انقلاب در نیروی انتظامی به آن به صورت جدی پرداخته می‌شود، بحث حفظ قرآن کریم، ترجمه و مفاهیم قرآن و تلاوت و روخوانی است که این سیر برکات زیادی را برای ناجا به همراه داشته است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی بیان کرد: امسال با توجه به این طرح 282 نفر در آزمون حفظ و 191 نفر در آزمون‌هایی که برگزار شده نمره قبولی از سوی اساتید استانی و ملی کسب کردند که البته هنوز فرآیند آزمون شهرستان‌های بیرجند، خوسف و ستاد استان نیروی انتظامی تکمیل نشده است که با تکمیل آن تعداد افزایش خواهد یافت.

عبداللهی با بیان اینکه در کل استان 422 نفر ثبت نام کردند، افزود: امروز با برگزاری آزمون نهایی، آمار نهایی و کامل تعیین خواهد شد.

وی با اشاره به آزمون‌هایی که در طی سال‌های گذشته برگزار شده است، ادامه داد: از سال 89 تا 98 سه هزار و 723 نفر شرکت کننده در برنامه حفظ قرآن کریم داشته‌ایم و استقبال پرسنل، خانواده‌ها و فرزندان از این برنامه‌ها مطلوب است.

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه باید تلاش کنیم به شاخصه‌های پلیس تزار انقلاب اسلامی مدنظر مقام معظم رهبری برسیم، بیان کرد: یکی از برکات این برنامه‌ها رضایت مقام معظم رهبری از عملکرد ناجا و خطاب قرار دادن نیروی انتظامی به عنوان مجاهد فی سبیل‌الله است.

عبداللهی با بیان اینکه برکات این رویکرد قرآنی، معنوی است که در ناجا با قدرت در حال شکل گیری است، افزود: بخش عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی در سطح استان مقامات خوبی کسب کرده و در سطح ملی نیز جزء استان‌های برتر زمینه حفظ قرآن و رویکردهای قرآنی است.

وی با بیان اینکه این نهاد هرساله از سوی سازمان تبلیغات استان به عنوان برترین دستگاه در رویکردهای قرآنی معرفی می‌شود، تصریح کرد: آموزش‌های قرآنی در بستر فضای مجازی نیز شکل می‌گیرد.   

رئیس عقیدتی سیاسی فرماندهی انتظامی خراسان‌جنوبی با اشاره به فعالیت در فضای مجازی، بیان کرد: در این راستا کانال‌هایی راه اندازی شده تا در بحث‌های قرآنی کمک کار بوده و می‌تواند در سطح ملی اثرگذار باشد.

عبداللهی با بیان اینکه افتخار نظام است که بتواند در راه قرآن هزینه کند، افزود: محافظت از تحریف قرآن که در هیچ مذهب دیگری نمی‌توان آن را یافت توسط  معصومان انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه حضور امام زمان(عج) ضامن عدم تحریف قرآن است، یادآور شد: اکنون می‌بینیم که ارتباط ما با مفاهیم صدر اسلام قطع نشده است به این علت که واسط بین ما و صدر اسلام امام زمان(عج) هستند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: