کد خبر: 3953983
تاریخ انتشار: ۲۶ بهمن ۱۳۹۹ - ۱۳:۳۲
امام‌جمعه سربیشه با اشاره به ظرفیت بسیار مهم بقاع متبرکه در شهرستان، گفت: بقاع متبرکه می‌توانند مرکز مهمی برای تربیت انسانی و ترویج فرهنگ قرآن و عترت باشند؛ در صورتی که مدیریت درست در کنار آن ‌به‌کارگیری شود.

بقاع متبرکه با مدیریت درست می‌توانند به مرکز تربیت انسانی تبدیل شوندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام احمد نجمی‌پور، امام‌جمعه سربیشه، 25 بهمن‌ماه در مراسم تودیع و معارفه رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه، اظهار کرد: مردم به مدیری افتخار می‌کنند که خدمتگزاری می‌کند.

وی با بیان اینکه در جمهوری اسلامی و براساس آرمان‌های متعالی اسلام، مسئولیت یک امانت است، افزود: اگر مسئولیت تبدیل به امانت شود، منافع شخصی، حزبی و جناحی ارزش پیدا نمی‌کند.

امام جمعه سربیشه با اشاره به فرمایشات امام خمینی(ره) در مورد مدیریت درست در جامعه اسلامی، تصریح کرد: مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی حق نیست و تکلیف است.

نجمی‌پور با بیان اینکه در مجموعه اوقاف که مسئولیت مهمی را مسئولان آن برعهده دارند، فردی که خود را خدمتگزار واقعی بداند می‌تواند مدیر موفقی باشد، افزود: اقدامات خوبی در حوزه وقف در شهرستان سربیشه انجام شده است.

وی با اشاره به ظرفیت بسیار مهم بقاع متبرکه در شهرستان، تصریح کرد: بقاع متبرکه می‌توانند مرکز مهمی برای تربیت انسانی و ترویج فرهنگ قرآن و عترت باشند؛ در صورتی که مدیریت درست در کنار آن به‌کارگیری شود.

اوقاف؛ امانتدار نیات خیر

حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی نیز در این جلسه اظهار کرد: صاحب وقف مالش را وقف می‌کند و ما باید امانتدار وقفش باشیم.

وی با بیان اینکه مسئولان اوقاف به عنوان امین وقف‌ها هستند، افزود: موقوفات اموال امام زمان(عج) هستند و در زمان غیبت امام زمان(عج)، ولی فقیه زمان متصدی موقوفات است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه ما در زمینه موقوفات با دو مقوله قانون و شرع در ارتباط هستیم، تصریح کرد: امانت‌داری در اجرای نیات واقفان امر بسیار مهمی است که همواره اوقاف به آن اهتمام ورزیده است.

بخشی‌پور با بیان اینکه 80 درصد نیات موقوفات، نیات شرعی و اعتقادی و 20 درصد در حوزه اجتماعی است، یادآور شد: اداره اوقاف بر همین اساس در راستای اجرای نیات تکلیف دارد و هیچ‌گاه نمی‌تواند در محل دیگری غیر از نیت، اموال را صرف کند و حق دخل و تصرف ندارد.

بقاع متبرکه با مدیریت درست می‌توانند به مرکز تربیت انسانی تبدیل شوند

در پایان این جلسه حسن عطایی به عنوان رئیس اداره اوقاف و امور خیریه سربیشه معرفی و از خدمات حجت‌الاسلام حسین رحیمی قدردانی شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: