کد خبر: 3946801
تاریخ انتشار: ۲۱ دی ۱۳۹۹ - ۱۶:۲۱
معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: ماسک‌های بی‌کیفیت و فاقد نام و نشان در صورت مشاهده توسط بازرسان جمع‌آوری می‌شوند.

ارسالی یکشنبه ///// ماسک‌های بی کیفیت و فاقد نام و نشان توسط بازرسان جمع‌آوری می‌شوندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، غلامرضا آهنی، معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، 21 دی‌ماه به اصحاب رسانه، گفت: بهتر است مردم برای حفظ سلامت خود از خرید ماسک‌های بی‌کیفیت و فاقد نام و نشان بپرهیزند.

وی افزود: کیفیت ماسک مهم‌ترین عامل در اثربخشی آن جهت پیشگیری از ورود ویروس به بدن است و در صورتی که ماسک کیفیت لازم را نداشته باشد، اثر بخشی خوبی نخواهد داشت.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بر ضرورت توجه به کیفیت ماسک در هنگام خرید تأکید کرد و افزود: ماسک‌هایی که در واحدهای تولیدی دارای مجوز از وزارت بهداشت تولید می‌شوند باید مطابق دستورالعمل‌های ابلاغی از سوی این وزارت تولید شوند و حداکثر اثربخشی لازم را داشته باشند.

آهنی با اشاره به لزوم توجه به مشخصات برچسب درج شده بر روی بسته‌های ماسک، گفت: برچسب ماسک باید حاوی اطلاعاتی باشد که مهم‌ترین آن شماره کد IRC ،نوع ماسک، آدرس واحد تولیدی، شماره تماس واحد تولیدی و... است.

وی ادامه داد: داروخانه‌ها تنها مراکز عرضه ماسک هستند که تحت نظر معاونت غذا و دارو فعالیت می‌کنند و موظف هستند که ماسک را از مسیر قانونی که همان شرکت‌های پخش هستند، تهیه و با قسمت مصوب ۱۰۰۰ تومان عرضه کنند.

معاون غذا و دارو دانشگاه علوم پزشکی بیرجند در خصوص سایر مراکز و واحدهایی که ماسک عرضه می‌کنند، یادآور شد: این معاونت نظارتی بر روی این واحدها ندارد، اما ماسک عرضه شده برای عموم در هر جایی باید از کیفیت لازم برخوردار باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: