کد خبر: 3927184
تاریخ انتشار: ۱۳ مهر ۱۳۹۹ - ۱۴:۵۳
نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی معرفی شدند.

نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات قرآنی خراسان‌جنوبی تجلیل شدندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان، امروز، 13 مهرماه در مراسم اختتامیه چهل و سومین دوره مسابقات قرآن بزرگداشت «مدافعان سلامت؛ واقفان زندگی» در بیرجند گفت: همه ساله برگزاری مسابقات قرآن به عهده سازمان اوقاف و امور خیریه است و اداره‌کل اوقاف خراسان‌جنوبی نیز در راستای همین هدف برگزاری مسابقات قرآن را برعهده گرفته است.

وی با اشاره به حضور 942 نفر متسابق در این مسابقات، بیان کرد: چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در استان در پنج منطقه شامل منطقه اول نهبندان، سربیشه، درمیان، منطقه دوم بیرجند و خوسف، منطقه سوم طبس و بشرویه، منطقه چهارم فردوس و سرایان و منطقه پنجم قاین، خضری و زیرکوه برگزار شد.

وی افزود: در مرحله استانی این دوره ۱۰۲ متسابق که از مرحله شهرستانی به مرحله استانی راه یافتند، شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی اظهار کرد: سهمیه حضور راه‌یافتگان در مرحله ملی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم از خراسان‌جنوبی به تفکیک رشته برادران و خواهران هر کدام یک نفر در هر رشته خواهد بود که این افراد در بخش‌های حفظ پنج، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم با یکدیگر رقابت کردند.

بخشی‌پور بیان کرد: نفر اول در حفظ ۵ جزء علی اسدی از طبس و نفرات اول و دوم در حفظ ۱۰ جزء به ترتیب آقایان محسن آراسته و رضا احمدی از بیرجند بودند. نفرات اول تا سوم حفظ ۲۰ جزء، احمد یوسفی احمدآباد، محمود اسدزاده و مرتضی زمانی هستند. نفرات اول و دوم در رشته حفظ کل قرآن کریم، محمود احمدی درمیان و محمدمهدی معتمدی هستند.

وی ادامه داد: علیرضا محمدنژاد از بیرجند، جواد یعقوب‌پور از قاین و محمدحسین زیبا از سرایان نفرات اول تا سوم رشته قرائت قرآن کریم هستند.

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی افزود: مهدی عبدالهی از بیرجند، امرالله سیرتی از نهبندان و مجتبی مزگی‌نژاد از بیرجند به ترتیب نفرات اول تا سوم برگزیده در رشته ترتیل هستند. نفرات اول تا سوم برگزیده در رشته اذان نیز، رسول وکیل‌زاده از بشرویه، روح‌الله عبدیان از طبس و محمدقائم نارمنجی از بیرجند هستند و برگزیدگان رشته دعاخوانی نیز پس از داوری در تهران اعلام خواهند شد.

وی ادامه داد: در بخش خواهران نیز اقدس فرخنده جوادی از بیرجند، فاطمه گلی از قاین و مطهره چمنی از بیرجند در حفظ ۵ جزء برگزیده هستند. سیده‌صدیقه رضوی از بیرجند، زهرا اسماعیل‌پور مقدم از قاین و طیبه باقری از طبس به ترتیب نفرات برگزیده بخش حفظ ۱۰ جزء هستند.

بخشی‌پور تصریح کرد: صدیقه دلاکه‌نژاد از بیرجند، مرضیه سراج از بیرجند و کلثوم شجاعی نسب از قاین نفرات برگزیده رشته حفظ ۲۰ جزء هستند. مرضیه اشرفی از بیرجند، زهرا مروتی از قاین و زهرا بخشی از طبس برگزیدگان رشته حفظ کل در این دوره از مسابقات هستند.

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی بیان کرد: فاطمه نوفرستی از بیرجند، سیده مرضیه رضوی از طبس و معصومه شریف‌زاده از سرایان نفرات برگزیده قرائت و فاطمه شریفی‌پور و سیده زهرا خادم و فائزه سبزبان نقرات برگزیده رشته ترتیل هستند. همه ساله برگزاری مسابقات قرآن به عهده سازمان اوقاف و امور خیریه است و اداره‌کل اوقاف خراسان‌جنوبی نیز در راستای همین هدف برگزاری مسابقات قرآن را برعهده گرفت.

وی با اشاره به اینکه 14 نفر برای شرکت در مسابقات کشوری معرفی شدند که از این تعداد شش نفر خواهر و هشت نفر برادر هستند، تصریح کرد: مسابقات کشوری طی یک ماه آینده برگزار می‌شود، اما هنوز تاریخ دقیق مشخص نشده است.

مدیرکل اوقاف خراسان‌جنوبی با بیان اینکه امسال ثبت‌نام به‌صورت الکترونیکی بود و به همین علت تعداد شرکت‌کنندکان کمتر بود اما کیفیت بهتری داشت، اظهار کرد: در استان با کمبود موقوفات در حوزه قرآنی مواجه هستیم که این امر باعث می‌شود در تبلیغ و اجرای برنامه‌های قرآنی آن چنان که باید موفق نباشیم.

یادآور می‌شود، در پایان این مراسم از نفرات برتر این مسابقات تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: