کد خبر: 3923074
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۱۱:۴۴
مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در مرحله استانی معرفی شدند.

نفرات برگزیده چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در خراسان‌جنوبی اعلام شدندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، امروز 25 شهریور به خبرنگاران گفت: چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در استان در پنج منطقه شامل؛  منطقه اول نهبندان، سربیشه، درمیان؛ منطقه دوم بیرجند و خوسف، منطقه سوم طبس و بشرویه، منطقه چهارم فردوس و سرایان و منطقه پنجم قاین، خضری و زیرکوه برگزار شد.

وی افزود: مرحله استانی در هفته گذشته برگزار شد که در این دوره ۱۰۲ نفر متسابق که از مرحله شهرستانی به مرحله استانی راه یافتند، شرکت کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مرحله نهایی چهل و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن در سطح ملی در پاییز سال جاری برگزار می‌شود، تصریح کرد: سهمیه حضور راه‌یافتگان در مرحله ملی چهل و سومین دوره مسابقات قرآن کریم از خراسان‌جنوبی به تفکیک رشته برادران و خواهران هرکدام یک نفر در هر رشته خواهد بود.

بخشی پور بیان کرد: این افراد در بخش‌های حفظ پنج، ۱۰ و ۲۰ جزء و حفظ کل قرآن کریم با یکدیگر رقابت کردند.

وی با اشاره به اعلام برگزیدگان این دوره از مسابقات، ادامه داد: نفر اول در حفظ 5 جزء علی اسدی از طبس و نفرات اول و دوم در حفظ 10 جزء به ترتیب آقایان محسن آراسته و رضا احمدی از بیرجند بودند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: نفرات اول تا سوم حفظ 20 جزء، احمد یوسفی احمدآباد، محمود اسدزاده و مرتضی زمانی هستند.

بخشی پور بیان کرد: نفرات اول و دوم در رشته حفظ کل قرآن کریم، محمود احمدی درمیان و محمدمهدی معتمدی هستند.

وی ادامه داد: علیرضا محمدنژاد از بیرجند، جواد یعقوب پور از قاین و محمدحسین زیبا از سرایان نفرات اول تا سوم رشته قرائت قرآن کریم هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی افزود: مهدی عبدالهی از بیرجند، امرالله سیرتی از نهبندان و مجتبی مزگی‌نژاد از بیرجند به ترتیب نفرات اول تا سوم برگزیده در رشته ترتیل هستند.

بخشی پور بیان کرد: نفرات اول تا سوم برگزیده در رشته اذان نیز، رسول وکیل زاده از بشرویه، روح الله عبدیان از طبس و محمدقائم نارمنجی از بیرجند هستند و برگزیدگان رشته دعاخوانی نیز پس از داوری در تهران اعلام خواهند شد.

وی ادامه داد: در بخش خواهران نیز اقدس فرخنده جوادی از بیرجند، فاطمه گلی از قاین و مطهره چمنی از بیرجند در حفظ 5 جزء برگزیده هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: سیده صدیقه رضوی از بیرجند، زهرا اسماعیل پور مقدم از قاین و طیبه باقری از طبس به ترتیب نفرات برگزیده بخش حفظ 10 جزء هستند.

بخشی پور تصریح کرد: صدیقه دلاکه نژاد از بیرجند، مرضیه سراج از بیرجند و کلثوم شجاعی نسب از قاین نفرات برگزیده رشته حفظ 20 جزء هستند.

وی ادامه داد: مرضیه اشرفی از بیرجند، زهرا مروتی از قاین و زهرا بخشی از طبس برگزیدگان رشته حفظ کل در این دوره از مسابقات هستند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: فاطمه نوفرستی از بیرجند، سیده مرضیه رضوی از طبس و معصومه شریف زاده از سرایان نفرات برگزیده قرائت و فاطمه شریفی‌پور و سیده زهرا خادم و فائزه سبزبان نقرات برگزیده رشته ترتیل هستند.

بخشی پور خاطرنشان کرد: برگزیدگان رشته دعاخوانی نیز پس از داوری در تهران اعلام خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: