کد خبر: 3923041
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۹ - ۰۹:۴۵
مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز خبر داد و گفت: اقامه نماز از ضروریات مهم دین و فرضی بر انسان‌ها است.

فراخوان بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز منتشر شدبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، به نقل از روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، حجت الاسلام و المسلمین سیدحسن سیدی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند، امروز سه شنبه 25 شهریور گفت: اکنون که در ایام شهادت سید و سالار شهیدان ابا عبد الله الحسین(ع) قرار داریم، چه خوب است آن حضرت را به خصوص در بحث نماز، سرلوحه زندگی خود قرار دهیم.

وی افزود: اگر در همه شاخص‌های سید الشهدا(ع) نگاه کنیم، نماز ظهر عاشورا جزو بالاترین درس‌هایی است که می‌توان از آن حضرت آموخت.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تمامی سخنرانی‌های امام حسین(ع) بعد از نماز بود، شب عاشورا امام حسین(ع) برای نماز از دشمن وقت می‌گیرد.

سیدی ادامه داد: همچنین ظهر عاشورا در آن بحبوبه جنگ که عمر سعد به شمر می‌گفت نگذار نماز بخوانند ما به مردم گفتیم حسین نماز نمی‌خواند، اما امام حسین(ع) با این حال به موذن فرمودند اذان بگوید و نماز خود را برپا داشتند؛ اینها همه نکاتی است که باید از امام حسین(ع) درس بگیریم.

وی خاطرنشان کرد: سعی کنیم جلسات ادارات در وقت نماز نباشد و اهتمام هر چه بیشتر بر برپایی نماز اول وقت داشته باشیم تا بتوانیم دنباله رو راه امام حسین(ع) باشیم.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز خبر داد و گفت: اقامه نماز از ضروریات مهم دین و فرضی بر انسان‌ها است.

سیدی ادامه داد: همچنین دعوت و تبیین و آگاهی در حوزه این امر مهم، ضرورتی دیگر است و مصداق امر به معروف و لبیک به ندای حق و امتثال شعار سید الشهدا در کربلا است که فرمودند: «هل من ناصر ینصرنی».

وی یادآور شد: با توجه به برگزاری بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز با موضوع «پیوند نماز ،خانه ، مدرسه و مسجد»، از تمامی نخبگان، پژوهشگران و اندیشمندان دانشگاه در همه سطوح دانشگاهی انتظار می‌رود که در حوزه‌های مختلف پژوهشی، حضوری فعال داشته باشند تا گامی اثربخش از خویش به ماندگار گذاشته باشیم.

سیدی خاطرنشان کرد: علاقمندان می‌توانند برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد بیست و نهمین اجلاس سراسری نماز به سایت دانشگاه علوم پزشکی بیرجند مراجعه کنند.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: