کد خبر: 3916683
تاریخ انتشار: ۲۵ مرداد ۱۳۹۹ - ۱۳:۵۰
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان‌جنوبی خبر داد:
مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی گفت: تسهیلات خرید کالای خانگی و جهیزیه فرزندان بازنشستگان با اقساط بلندمدت نیز از دو هفته آینده ارائه خواهد شد.

ارائه تسهیلات خرید کالای خانگی به بازنشستگان تا 2 هفته آیندهبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی،  محمد باقری نژاد، امروز 25 مرداد در جمع رسانه‌های گروهی با تبریک 25 ذی‌الحجه؛ روز خانواده و تکریم بازنشستگان، اظهار کرد: صندوق بازنشستگی کشوری، موسسه‌ای مستقل است که در چارچوب نظام جامع رفاه و تامین اجتماعی فعالیت می‌کند و یکی از دستگاه‌های زیرمجموعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی محسوب می‌شود که عهده‌دار انجام فعالیت‌های بیمه اجتماعی در امورز بازنشستگی، ازکارافتادگی و فوت مشمولین مقررات بازنشستگی کارکنان دولت است.

وی افزود: این صندوق در راستای بهبود کیفیت زندگی و افزایش قدرت خرید بازنشستگان، اقدامات و طرح های مختلفی را اجرا می‌کند.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی با تاکید بر مسئولیت اجتماعی این صندوق در قبال بازنشستگان و وظیفه بگیران و پرداخت به موقع حقوق بازنشستگان به عنوان رسالت‌ این صندوق، افزود: از مهم‌ترین اقدامات این صندوق امضای تفاهم‌نامه سه جانبه با بانک صادرات و فروشگاه زنجیره‌ای رفاه در قالب طرح یاری است.

باقری نژاد از وجود 16 هزار و 100 حقوق بگیر صندوق بازنشسته کشوری در استان خبر داد و بیان کرد: از این تعداد، 68 درصد مربوط به وزارت آموزش و پرورش، 12 درصد مربوط به وزارت بهداشت، 6 درصد مربوط به جهاد کشاورزی و ... هستند.

وی افزود: میانگین حقوق بازنشستگان در استان سه میلیون و 800 هزار تومان است که در مقایسه با سال گذشته افزایش 29 درصدی داشته است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی ادامه داد: پرداخت کمک هزینه‌های وسایل توانبخشی و پوشش دو برابری تعهدات، ایجاد و امکان سرمایه گذاری در بازار بورس، ارائه تسهیلات یک میلیون تومانی خرید سهام ETF با اقساط یک ساله، از اقدامات شاخص است.

باقری نژاد از راه اندازی درگاه خدمات الکترونیکی صندوق به منظور یکپارچه سازی سامانه‌های ارائه خدمت و ارتباط با ذی نفعان خبر داد و گفت: ارائه خدمت به بازنشستگان مبتلا به کرونا، افزایش وام ضروری بازنشستگان از 7 به 10 میلیون تومان در تیرماه و افزایش پنجاه درصدی حق اولاد و عائله مندی بازنشستگان از فروردین ماه جاری از دیگر اقدامات است.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی بیان کرد: باتوجه به اینکه تامین سلامت یکی از دغدغه‌های اصلی بازنشستگان به شمار می‌رود، در این راستا صندوق بازنشستگی کشوری از ابتدای خردادماه امسال سقف تعهدات بیمه تکمیلی را بدون افزایش سرانه بیمه دو برابر کرد.

باقری نژاد ادامه داد: با پیگیری‌های مجدانه مسئولین صندوق بازنشستگی کشوری و همراهی دولت، مقرر شد پس از 14 سال از مهر امسال طرح همسان‌سازی حقوق بازنشستگان به طور کامل اجرا شود.

مدیر صندوق بازنشستگی کشوری خراسان جنوبی یادآور شد: تمدید وکالتنامه دریافت حقوق بازنشستگی، برگزاری تورهای سیاحتی و زیارتی و بیمه تکمیلی درمان نیز از دیگر خدمات ارائه شده به بازنشستگان است.

باقری نژاد خاطرنشان کرد: تسهیلات خرید کالای خانگی و جهیزیه فرزندان بازنشستگان با اقساط بلندمدت نیز از دو هفته آینده ارائه خواهد شد.

وی در راستای ترویج فرهنگ قدردانی و احترام در جامعه خواستار قدردانی دستگاه‌های اجرایی از بازنشستگان شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* captcha: