کد خبر: 3879150
تاریخ انتشار: ۲۷ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۵
مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی با اشاره به رویداد ملی فهما، گفت: یکی از مزیت‌های این رویداد این است کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند در شرایط مختلف شبکه‌سازی شده و با یکدیگر رقابت کنند.

سبزه کارحجت‌الاسلام ابراهیم سبزه‌کار، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: زیرساخت رویداد ملی فهما، در بستر سامانه بچه‌های مسجد از اواخر سال 96 فراهم شد.

وی با بیان اینکه این رویداد مراحلی دارد، افزود: ثبت کانون‌های فرهنگی هنری مساجد کشور یکی از مراحل این رویداد بود.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی بیان کرد: مرحله دوم عضوگیری کانون‌ها براساس ملاک‌ها و مرحله سوم که دوم مهرماه امسال بود به عنوان اولین رویداد برگزار شد.

سبزه کار با بیان اینکه در قالب این رویداد، اطلاعات و برنامه‌هایی که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد دارند، در قالب رشته‌های مشخص شده به سامانه وارد می‌کنند تا ارزیابی صورت گیرد، تصریح کرد: 656 کانون ثبت شده استان، اطلاعات و برنامه‌های سالانه خود را بر روی سامانه بارگذاری کردند.

وی افزود: این برنامه‌ها و طرح‌ها ارزیابی می‌شود و بناست یک استان به عنوان پایتخت در این حوزه انتخاب شود و این امر، هر سال ادامه می‌یابد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه مقرر شده از 180 کانون برتر، استاد برتر و فعالیت‌های برتر تقدیر شود، اظهار کرد: حمایت‌هایی که از کانون‌ها می‌شود، براساس سامانه ملی فهما خواهد بود.

سبزه کار بیان کرد: یکی از خصوصیات این رویداد این است که کانون‌هایی که در هر زمینه ظرفیت دارند پالایش و اولویت‌بندی می‌شوند تا براساس داشته‌های خود رقابت کنند.

وی افزود: مزیت دیگر این است که کانون‌های فرهنگی هنری مساجد می‌توانند در شرایط مختلف شبکه‌سازی شده و با یکدیگر رقابت کنند.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی هنری مساجد خراسان‌جنوبی با بیان اینکه مسجد، کانون هم‌زیستی افراد است، تصریح کرد: رویداد ملی فهما یک دریچه و فرصت برای برقراری ارتباط بین کانون‌های شهری و روستایی، کم‌برخوردار و برخوردار، کانون‌های مناطق مرزی و دیگر کانون‌ها به صورت یکنواخت فراهم می‌کند.

سبزه کار بیان کرد: با اجرای این رویداد، بسیاری از کانون‌های شناخته نشده در سطح کشور معرفی می‌شوند و سپس می‌توان در شناسایی استعدادها و تصمیم‌گیری‌های حمایتی از نتایج بهره برد.

وی با اشاره به اینکه ارزیابی و راستی‌آزمایی کانون‌های برتر تا پایان سال انجام خواهد شد، یادآور شد: رویداد ملی فهما یک انقلاب در حوزه برنامه‌ریزی محتوایی کانون‌های مساجد است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: