کد خبر: 3878367
تاریخ انتشار: ۲۳ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۳:۱۹
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: عرصه فضای مجازی توپخانه دشمن به سمت ذهن و افکار مردم است، لذا باید خطوط جبهه فضای مجازی را بشناسیم اما متأسفانه برخی از مسئولان درک عمیقی از این جبهه ندارد.

فضای مجازیبه گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، سجاد رضایی، مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی امروز، 23 بهمن در همایش فعالان فضای مجازی و رسانه‌ای استان با بیان اینکه 4500 اثر هنری و گرافیکی در مرکز تولید و نشر آثار دیجیتال منتشر شده است، گفت: در بخش تیزر و پویانمایی و حوزه انتشار سایبری نیز فعالیت‌های ویژه‌ای انجام شده است.

وی افزود: بسیج رسانه استان در پنج عرصه حوزه رصد، تولید، سواد رسانه‌ای، فناوری و استارتاپ و شبکه‌سازی فعالیت خود را از سال 97 آغاز کرده‌ایم.

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی با بیان اینکه در ایام مختلف سال نمایشگاه‌های مختلف در حوزه آسیب‌های اجتماعی و تولیدات موشن گرافی برپا شده است، اظهار کرد: از ابتدای امسال بیش از 100 عملیات مشترک کشوری و استانی در حوزه تولید و انتشار انجام شده است.

رضایی ادامه داد: 2 میلیون تولید محتوا در توییتر و 3 میلیون تولید محتوا در اینستاگرام، داشته‌ایم و از ابتدای امسال 1200 نفر ساعت آموزش سواد رسانه‌ای در استان برگزار شده است.

مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی گفت: 153 اثر به دبیرخانه جشنواره رسانه ای ابوذر در قالب خبر، مصاحبه، گزارش، یادداشت، عکس، تیتر و گزارش تلویزیونی برای جشنواره ارسال و این آثار ارزیابی و داوری شده و امروز از برگزیدگان تجلیل می‌شود.

رضایی با اشاره به اینکه 500 نفر ساعت آموزش سواد رسانه‌ای به صورت مجازی و آنلاین داشته‌ایم، افزود: جشنواره رسانه‌ای ابوذر با محورهای دفاع مقدس و جبهه مقاومت، اقتصاد مقاومتی و رونق تولید، مبارزه با آسیب‌های اجتماعی، بسیج و حوزه‌های اقدام، مسائل صنفی خبرنگاران، بصیرت و دشمن شناسی و نیز موضوعات آزاد اجتماعی محورهای برگزار شده است.

وی اظهار کرد: امسال رویداد رقابتی تولید محتوا در فضای مجازی در سه محور پویانمایی (انیمیشن کوتاه، موشن‌گرافیک، انیمیشن کات اوت، کمیک موشن و استاپ موشن)، بازی اندرویدی و نرم‌افزار ویژه تلفن همراه نیز برگزار شده است.

در این همایش از تعدادی فعالان فضای مجازی و برگزیدگان جشنواره ابوذر تجلیل شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: