کد خبر: 3877460
تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۱۳
مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف از راه‌اندازی سازمان مدارس وقفی خبر داد و گفت: این مدارس از نوع وابسته خواهد بود به این معنا که آموزش و پرورش معلمان را تأمین می‌کند و سازمان اوقاف برای حوزه‌های پرورشی و فراغتی سرفصل‌هایی تهیه کرده که پیوست پرورشی و تربیتی دانش‌آموزان خواهد بود.

مدارس وقفیرضا معممی‌مقدم، مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، اظهار کرد: به صورت مستمر و غیرمستمر همه مردم ایران از سفره وقف برخوردار می‌شوند.

وی ادامه داد: سازمان اوقاف در چندین حوزه در جورچین فعالیت‌های حکومتی نقش مهمی داریم که یکی از آن‌ها بخش بهداشت و درمان است و اکنون 1200 درمانگاه وقفی و 133 بیمارستان وقفی در کشور فعال هستند.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه بیان کرد: در این مراکز درمانی، بیماران از فرانشیز پزشکی بهره‌مند می‌شوند و این امر در سبد بهداشتی جامعه نقش مؤثری دارد.

معممی مقدم با تأکید بر بحث آموزش، افزود: نهاد وقف در حوزه آموزش نقش منحصر به فردی دارد و در حال حاضر 12 هزار مدرسه اوقافی در سطح کشور فعال هستند که عرصه و اعیان آن‌ها وقفی است.

وی با اشاره به اینکه در سال جاری شناسایی این بخش را آغاز کرده‌ایم، تصریح کرد: در این راستا سازمان مدارس وقفی راه‌اندازی می‌شود.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه اظهار کرد: به دنبال این هستیم برای تربیت نیروی انسانی مؤثر با انعقاد تفاهم‌نامه با آموزش و پرورش این مداس را راه‌اندازی کنیم.

معممی‌مقدم بیان کرد: این مدارس از نوع وابسته خواهد بود؛ به این معنا که آموزش و پرورش معلمان را تامین می‌کند و سازمان اوقاف برای حوزه‌های پرورشی و فراغتی سرفصل‌هایی تهیه کرده که پیوست پرورشی و تربیتی دانش‌آموزان خواهد بود.

وی افزود: مدارس وقفی به این معنا نیست که تنها در حوزه معارفی ورود پیدا کنیم؛ بلکه رشته‌های مختلف و هنرستان‌ها نیز در این قالب می‌گنجند.

مدیرکل امور اجتماعی و مؤسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه با بیان اینکه در حوزه علم نیازمند پیوست مذهبی و دینی هستیم، خاطرنشان کرد: از این منظر ورود پیدا خواهیم کرد و امیدواریم بتوانیم تا سال 1400، هزار مدرسه وقفی را در سطح کشور راه‌اندازی کنیم.

 

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: