کد خبر: 3873406
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
گروه اجتماعی ـ معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: از ابتدای سال تاکنون 55 وقف جدید در استان به ثبت رسیده که عمده نیت این وقف‌ها در زمینه نیازهای روز جامعه است.

ثبت 55 وقف جدید در خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام اسماعیل مختاری، معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، امروز دوم بهمن، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: شهرستان سربیشه با 14 وقف در رتبه اول وقف‌های جدید امسال قرار داد.

وی بیان کرد: وقف‌های جدید در زمینه‌های مذهبی و اجتماعی بوده که پیش از ثبت، مشاوران وقف نسبت به هدایت نیات به سوی نیازهای روز جامعه با واقفان گفت‌وگو می‌کنند.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، اطعام و خدمات‌رسانی به زائران پاکستانی را از دیگر برنامه‌هایی عنوان کرد که محل هزینه‌کرد آن نیت واقفان و همچنین کمک‌های مردمی بود.

مختاری ادامه داد: 96 هزار و 460 زائر پاکستانی هنگام سفر اربعین امسال در پنج موکب خراسان‌جنوبی پذیرایی شدند که بالغ بر 100 میلیون تومان هزینه اطعام این زائران بوده است.

وی، اجرای طرح پیوند آسمانی برای زوج‌های جوان را دیگر برنامه فرهنگی در راستای اجرای نیات واقفان برشمرد و گفت: از محل موقوفات مرتبط و کمک‌های خیرین نیز 169 نفر بهره‌مند شدند که جشن پیوند آسمانی آن‌ها در جوار امامزادگان برگزار شده است.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: برای رسیدگی به دانش‌آموزان محروم نیز طرح مهر تحصیلی پیش‌بینی شده که امسال 259 نفر با کمک نیت خیر واقفان و خیرین از مزایای آن بهره‌مند شدند.

مختاری بیان کرد: طرح آزادی زندانیان غیرعمد نیز از جمله طرح‌های فرهنگی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی است که با بهره‌گیری از ظرفیت وقف 10 نفر تاکنون از بند زندان رهایی و به آغوش خانواده بازگشتند.

وی یادآور شد: با توجه به تاکید مقام معظم رهبری در خصوص تبدیل شدن بقاع متبرکه به قطب فرهنگی برنامه‌های متنوع در ایام مختلف برگزار می‌شود که طرح‌های آرامش بهاری، ضیافت الهی، نشاط معنوی، دهه کرامت، بصیرت عاشورایی و اربعین حسینی از جمله این برنامه‌ها است.

معاون فرهنگی اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی اظهار کرد: در تمام این برنامه‌ها مبلغان بومی و غیر بومی متناسب با هر مناسبت به بصیرت افزایی در جوار امامزادگان پرداخته و زائران نیز از برنامه‌های مختلف این مناسبت‌ها بهره معنوی می‌برند.

مختاری خاطرنشان کرد: در ایام پیش رو نیز به مناسبت دهه فاطمیه برنامه‌های مختلفی پیش بینی شده که زائران بقاع متبرکه از آن بهره‌مند خواهند شد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: