کد خبر: 3873188
تاریخ انتشار: ۰۱ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
گروه اجتماعی ـ رئیس بسیج سازندگی خراسان‌جنوبی از دوخت شش هزار دست لباس در کارگاه‌های اشتغال روستایی خراسان جنوبی تا پایان سال خبر داد.

دوخت ۶ هزار دست لباس در کارگاه‌های اشتغال روستایی خراسان‌‍جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، به نقل از روابط عمومی بسیج سازندگی خراسان جنوبی، مهدی هنری، دوشنبه شب 30 دی، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی در حوزه اشتغال، کمک به ایجاد کارگاه‌های کمک اشتغال روستایی است.
وی افزود: با توجه به اینکه یکی از مشکلات اساسی کارگاه‌های خرد خانگی فقدان بازار مناسب است، سازمان بسیج سازندگی در راستای تفاهم نامه کشوری منعقد شده با آماد کل سپاه به منظور حمایت از کارگاه‌های اشتغال روستایی و بازاریابی تضمینی تولیدات، در گام اول اقدام به اخذ سفارش دوخت البسه رزم گردان‌های بیت المقدس استان و اجرای کار توسط کارگاه¬های روستایی تحت پوشش کرده است.
رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: این طرح در گذشته به صورت متمرکز کشوری اجرا می‌شده که با رایزنی به عمل آمده، اعتبار دوخت البسه به کارگاه‌های استانی اختصاص یافته و امیدواریم با فراگیر شدن طرح، زمینه اشتغال افراد بیشتری فراهم شود.
هنری اظهار کرد: این طرح به مناسبت هفته بسیج، با شناسایی یک کارگاه خیاطی در هر شهرستان، عقد قرارداد با آن و تحویل پارچه مورد نیاز، آغاز شده است و تا پایان سال نیز برنامه دوخت ۶۰۰۰ دست لباس در استان با اعتباری بالغ بر 2700 میلیون ریال اجرا خواهد شد.
وی افزود: در فاز اول طرح دوخت ۱۳۳۰ دست لباس به کارگاه‌های شهرستانی واگذار شده که تاکنون 1200 دست لباس آماده تحویل است.
مسئول سازمان بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: یکی از برنامه‌های سازمان بسیج سازندگی تامین نیازمندی‌های آماد کل به¬وسیله کارگاه¬های اشتغال خرد روستایی در راستای ایجاد اشتغال پایدار و مولد در مناطق محروم و کمتر توسعه یافته استان است که در همین راستا، گام دوم این طرح نیز با دوخت ‌چادرگردان‌های کوثر ادامه خواهد یافت.
هنری یادآور شد: در سال آینده نیز برنامه دوخت کاور گروه‌های جهادی و سایر موضوعاتی که در استان ظرفیت اجرا داشته باشد پیگیری خواهد شد و با عنایت به برنامه سازمان بسیج سازندگی در خصوص شناسایی شبکه تولیدات روستایی، ظرفیت سنجی و رفع مشکلات آن، امید است اجرای طرح‌های این چنین برکات خوبی در حوزه اشتغال روستایی استان داشته باشد.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: