کد خبر: 3856101
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۷
گروه اجتماعی ــ مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: در حال حاضر 30 موقوفه برای کمک به دانشجویان و دانش‌آموزان و دانشگاهیان و 141 موقوفه نیز مربوط به مدارس علوم دینی در استان وجود دارد.

وجود 141 موقوفه مدارس علوم دینی در خراسان‌جنوبیه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی، ۱۹ آبان، در نشست خبری با اصحاب رسانه با تاکید بر فرهنگ‌سازی براز ایجاد وقف علمی، اظهار کرد: دانشگاه بیرجند اقدامات خوبی در این زمینه انجام داده است.

وی با بیان اینکه امروزه توجه به علم کم شده و تعداد موقوفات برای نیات علمی کم است، افزود: در ایران قرون طلایی پیشرفت علم همزمان با گسترش موقوفات در حوزه علم بوده است.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی بیان کرد: در راستای حرکت کردن به سمت موقوفات علمی و دانشگاهی، نخستین همایش ملی "کارکرد وقف در توسعه انسانی" با تاکید بر وقف علمی، ۲۱ آبان‌ماه، در دانشگاه بیرجند برگزار می‌شود.

بخشی‌پور با اشاره به حضور معاون فرهنگی سازمان اوقاف کشور در این همایش، اظهار کرد: بزرگترین دانشگاه‌ها در جهان از درآمد وقف اداره می‌شوند و بیشتر موقوفات علمی در عصر عثمانی و صفویه بوده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر 30 موقوفه برای کمک به دانشجویان و دانش آموزان و دانشگاهیان و 141 موقوفه نیز مربوط به مدارس علوم دینی در استان وجود دارد.

وی خاطرنشان کرد: تاکنون 118 مقاله از دانشجویان و اساتید برجسته دانشگاه‌های سراسر کشور به این همایش ارسال شده است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: