کد خبر: 3855022
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۸ - ۱۳:۲۴
6 آذرماه؛
گروه اجتماعی ـ معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند گفت: 6 آذرماه جاری، دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی با حضور بزرگان این رشته در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

دانشگاه بیرجند میزبان دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی می‌شودبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، محسن آیتی، معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند، امروز 14 آبان در نشست خبری اظهار کرد: رسانه‌ها فاکتور اول توسعه هستند و اولین گام توسعه نیز فرهنگ‌سازی است.

وی با بیان اینکه در حوزه معاونت آموزشی سه بخش اساسی استاد، دانشجو و برنامه وجود دارد، افزود: در همین راستا گارگاه‌های آموزشی برای آینده‌پژوهی شکل گرفته است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه گام بعدی تدوین برنامه مدون و دقیقی برای توسعه و ارتقاء اعضای هیات علمی است، تصریح کرد: اعضای هیات علمی براساس تولیدات علمی مورد بررسی و پایش قرار می‌گیرند.

آیتی با اشاره به اینکه جمعیت دانشجویی کشور افت شدیدی را در سال‌های اخیر تجربه کرده است، افزود: سال گذشته به موازات کنکور کار کردیم تا بتوانیم ظرفیت‌های دانشگاه بیرجند را معرفی کنیم و همه این عوامل باعث شد بتوانیم خود را معرفی کنیم.

وی ادامه داد: دانشگاه بیرجند در جذب دانشجو نه تنها افت نداشته، بلکه تا حدودی افزایش نیز داشته است، بیان کرد: ثابت شده نقش آموزش عالی در استان بی‌نظیر است.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با بیان اینکه اساتید این دانشگاه در جایگاه بین‌المللی قرار دارند، افزود: یکی از ظرفیت‌هایی که دانشگاه بیرجند دارد این است که اساتید وقت خوبی برای تعامل با دانشجو دارند و همین امر باعث شده در سال‌های متمادی بیشترین قبولی‌ها را در کارشناسی ارشد و دکتری داشته باشیم.

وی با اشاره به سیستماتیک کردن فرآیندهای دانشگاه در آینده‌ای نزدیک، افزود: دانشجویان این دانشگاه در دو سال گدشته رتبه‌های خوبی در المپیادهای کشوری داشته و در هر سال حداقل سه تا چهار رتبه تک رقمی در المپیاد کشوری داشته‌ایم.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند با تاکید بر افزایش توان اشتغال‌پذیری دانشجویان، تصریح کرد: در حوزه برنامه نیز در دانشگاه بیرجند تاکنون به صورت سازمانی جایگاه مجزایی نداشتیم، اما با پیگیری‌های رئیس دانشگاه توانستیم مدیریت برنانه‌ریزی و توسعه آموزش دانشگاه را به عنوان پست و رده سازمانی مصوب کنیم.

آیتی ادامه داد: به دنبال افزایش و ارتقاء کیفی آموزش در قالب استانداردهای آموزشی هستیم و بین‌المللی کردن آموزش از دیگر اهداف است.

وی با اشاره به توسعه آموزش‌های الکترونیک و بین‌المللی‌سازی آموزش، اظهار کرد: ۱۸ آبان‌ماه جاری از منشور اخلاق اساتید با حضور دکتر معین وزیر اسبق علوم و رییس انجمن اخلاق در علم و فناوری رونمایی خواهد شد.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند بیان کرد: نشست معاونان آموزشی منطقه ۹ نیز در دی‌ماه جاری در بیرجند با حضور معاون آموزشی وزارت علوم در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

آیتی ادامه داد: 6 آذرماه جاری، دومین همایش ملی فرهنگ دانشگاهی با حضور بزرگان این رشته در دانشگاه بیرجند برگزار خواهد شد.

وی افزود: هم اکنون 13 هزار و 784 دانشجو در دانشگاه بیرجند و دانشکده‌های اقماری شامل دانشکده فنی فردوس، آموزشکده کشاورزی سرایان، آموزشکده کشاورزی سربیشه و آموزشکده معدن نهبندان مشغول تحصیل هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند بیان کرد: از این تعداد، 146 نفر در مقطع کاردانی، ۳۶۴ نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته، 10 هزار و 86 نفر در مقطع کارشناسی، ۲۶۰۲ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۵۸۶ نفر در مقطع دکترای تخصصی مشغول تحصیلند.

آیتی ادامه داد: در دانشگاه بیرجند نیز ۹۴۹۵ نفر در مقطع کارشناسی، ۲۶۰۲ نفر در مقطع کارشناسی ارشد و ۵۸۶ نفر در مقطع دکترای تخصصی و در مجموع ۱۲ هزار و ۶۸۳ دانشجو در حال تحصیل هستند.

وی از فعالیت 345 عضو هیات علمی در این دانشگاه خبر داد و افزود: از این تعداد 22 نفر استاد تمام، ۸۸ نفر دانشیار، ۲۰۴ نفر استادیار و ۳۱ نفر مربی هستند.

معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه بیرجند یادآور شد: در حال حاضر 341 رشته در ۴۴ گروه آموزشی شامل هفت رشته کاردانی، پنج رشته کاردانی ناپیوسته، ۹۴ کارشناسی ارشد و ۴۴ کد رشته دکتری در این دانشگاه فعال است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: