کد خبر: 3854435
تاریخ انتشار: ۱۲ آبان ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۶
گروه اجتماعی ـ رئیس اداره اوقاف و خیریه شهرهای بیرجند و درمیان گفت: باید وقف‌های جدید و نو را با توجه به اقتضای نیاز روز همان محل ایجاد کنیم و لازم است مردم وقف‌هایی که در روستاها وجود دارد و دست خوش تصرفات شده را به اوقاف معرفی کنند.

ضرورت ایجاد وقف‌های جدید با توجه به نیازهای روزبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام دادخدا خدایی، رئیس اداره اوقاف و خیریه شهرهای بیرجند و درمیان امروز ۱۲ ابان، در جمع خبرنگاران اظهار کرد: دهه وقف یادآور نام و آوازه نیک‌مردان و زنانی است که خود را با وقف مال و ملک جاودانه کردند.

وی با بیان اینکه دهه وقف فرصتی برای معرفی ظرفیت‌های وقف است، گفت: دهه وقف تلنگری به افراد خداجویی است که شاید آن‌ها نیز خواسته باشند خود را به نحوی در جرگه ماندگاران، ماندگار کنند.

رئیس اداره اوقاف و خیریه شهرهای بیرجند و درمیان افزود: دهه وقف ابراز وظیفه است تا متولیان امر در این خصوص از باب اتمام حجت ویژگی‌ها و اثرات مطلوب و کارآیی وقف را برای مردم بیان کنند.

خدایی با بیان اینکه دهه وقف تصمیم گرفتن برای تصمیم اخروی است، تصریح کرد: باید نسبت به وقف و موقوفات حساس بوده و در شناسایی و احیاء موقوفات، همیار اوقاف باشیم.

وی ادامه داد: نباید در ارزش‌گذاری و قیمت‌گذاری موقوفات تفاوت قائل شویم و دید و رویکرد نسبت به وقف باید عوض شود و نباید کوتاهی متولیان را به اسم وقف گذاشت.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرهای بیرجند و درمیان خاطرنشان کرد: در خصوص امامزاده‌ها نیز انتظار این است که زائران و مسافران با حضور خود و اجرای برنامه‌های فرهنگی و مذهبی آن‌ها را از غربت درآورند.

خدایی یادآور شد: در مجموع ۲۶۹۱ وقف در شهرهای بیرجند و درمیان وجود دارد که بیشتر موقوفات مربوط به عزاداری ماه محرم و صفر است.

انتهای پیام
نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: