کد خبر: 3843219
تاریخ انتشار: ۲۷ شهريور ۱۳۹۸ - ۱۸:۲۱
گروه اجتماعی ــ معاون هماهنگ‌کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی گفت: طی هفته دفاع مقدس، ۳۹ عنوان برنامه با ۲۸۰۰ برنامه در رده‌های مختلف بسیج برگزار می‌شود.

برگزاری ۲۸۰۰ برنامه در خراسان‌جنوبی طی هفته دفاع مقدسبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سرهنگ حمیدرضا برات زاده، معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی، امروز ۲۷ شهریور، در نشست خبری با اصحاب رسانه با اشاره به برنامه‌های هفته دفاع میدس در استان، اظهار کرد: هفته دفاع مقدس، هفته پاسداشت و شوق ایثار به شهادت بود.

وی با بیان اینکه دفاع مقدس تجلی اعتماد به توانمندی‌های درونی و روی پای خود ایستادن بود، افزود: ولایتمداری در میان رزمندگان موج می‌زد د امروز اگر بناست که عزت و افتخار و سربلندی ایران تداوم داشته باشد، باید همین ارزش‌ها را حفظ کنیم.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آنچه در دفاع مقدس به وجود آمد ریشه در محرم و صفر داشت، تصریح کرد: امروز در ادامه دوران دفاع مقدس اگر بناست همان مسیر را ادامه دهیم باید بر توان داخلی تکیه کرده و گوش به فرمان ولایت باشیم.

برات زاده اظهار کرد: سخنرانی فرمانده‌های بسیج و سپاه در نماز جمعه، دیدار با نماینده ولی فقیه در مرکز استان و دیدار با ائمه جمعه در شهرستان‌ها، قبل از آغاز این هفته برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه طی این هفته ۳۹ عنوان برنامه با ۲۸۰۰ برنامه در رده‌های مختلف بسیج برگزار می‌شود، افزود: رژه یگان‌های نیروهای مسلح و نمایش اقتدار و به نمایش گذاشتن صنایع دفاعی و تجهیزات در نخستین روز این هفته برگزار می‌شود.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: مسیر حرکت این رژه در مرکز استان از میدان آدینه واقع در بلوار پیامبر اعظم(ص) و به سمت چهار راه شهدای عبادی خواهد بود و امسال رژه در شهرستان‌ها برگزار نمی‌شود.

برات زاده اظهار کرد: برپایی نمایشگاه رزمی فرهنگی گام های استوار و بازسازی عملیات والفجر ۳ و بازسازی عملیات والفجر هر شب در منطقه عمومی بیدخت به مدت یک هفته از دیگر برنامه‌ها است.

وی تصریح کرد: سومین روز این هفته با نام " رونق تولید، حمایت مردمی و خودباوری" نام گذاری شده که به همین مناسبت ۸۲ کارگاه اقتصاد مقاومتی با اعتبار ۹۸۰ میلیون تومان افتتاح خواهد شد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی بیان کرد: افتتاح پایگاه‌های مقاومت و رده‌های بسیج، اعزام ۲۲ گروه جهادی و تیم‌های پزشکی در قالب ۲۸۵ نفر به مناطق محروم از دیگر برنامه‌های این روز است.

برات زاده ادامه داد: برگزاری نشست‌های روشنگری و یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا و عطرافشانی مزار شهدا، پیاده روی خانوادگی با محوریت حلقه‌های صالحین از دیگر برنامه‌های روزهای این هفته خواهد بود.

وی به برگزاری همایش پشکسوتان جهاد و شهادت تجلیل از فرماندهان و پیشکسوتان دفاع مقدس، تداوم گشت‌های رضویون، برگزاری تورهای بازرسی، برگزاری میز خدمت در مساجد، اجرای طرح بسیج همگام با کشاورز، برگزاری شیفت ایثار برای کارخانجات، اجرای طرح یک کاسب یک دانش‌آموز برای دانش‌آموزان بی بضاعت، به عنوان دیگر برنامه‌ها یاد کرد.

معاون هماهنگ کننده سپاه انصارالرضا(ع) خراسان‌جنوبی یادآور شد: به مناسبت این هفته، همایش نقش زنان در دوران دفاع مقدس با عنوان «لشکر فرشتگان» در تمام مراکز شهرستان‌ها برگزار می‌شود.

انتهای پیام

 

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: