کد خبر: 3828667
تاریخ انتشار: ۳۰ تير ۱۳۹۸ - ۰۹:۳۰
گروه فعالیت‌های قرآنی ــ مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی گفت: با پایان یافتن مرحله استانی چهل‌ودومین مسابقات قرآن کریم در خراسان‌جنوبی ۱۳ حافظ و قاری از استان خراسان‌جنوبی به مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف راه یافتند.

13 حافظ و قاری خراسان‌جنوبی به مسابقات قرآنی کشوری راه یافتندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حجت‌الاسلام پرویز بخشی‌پور، مدیر‌کل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی‌ امروز، 30 تیر‌ در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: انسان‌ها در سایه تمسک به قرآن و اهل‌ بیت‌(ع) می‌توانند به سعادت دنیوی و اخروی برسند؛ چراکه این دو امانت الهی است و بدون شک ارتباط قلبی جوانان با قرآن و توسعه فرهنگ قرآنی باعث می‌شود تیر استکبار جهانی به سنگ بخورد و تهاجم فرهنگی کارساز نباشد.

وی با بیان اینکه قرآن در زندگی فردی و اجتماعی انسان‌ها نقش فراوانی دارد، بیان کرد: سراسر آیات قرآن کریم انذار و بشارت است؛ لذا از این رو اوقاف و امور خیریه سعی کرده با استفاده از مبلغان و مشاوران و با برگزاری مسابقات و جشن‌ها و آئین‌های مذهبی، به انتشار سبک زندگی قرآنی و اسلامی بپردازد.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی ترویج فرهنگ قرآنی را در کاهش آسیب‌های اجتماعی از جمله طلاق، اعتیاد و دیگر ناهنجاری‌های اجتماعی مؤثر دانست و تصریح کرد: برگزاری مسابقات و محافل انس با قرآن بهانه‌ای است تا ما زمانی را برای قرآن صرف کنیم و زمینه‌ای فراهم شود تا عطر قرآن را در زندگی‌مان استشمام کنیم.

بخشی‌پور با اشاره به برگزاری مرحله استانی چهل‌ودومین دوره مسابقات سراسری اوقاف خراسان‌جنوبی، بیان کرد: در مرحله استانی این مسابقات 247 نفر شامل 111 آقا و 146 خانم در رشته‌های قرائت، ترتیل، حفظ پنج، 10 و 20 جز، حفظ کل، دعاخوانی و اذان به رقابت پرداختند.

وی اظهار کرد: در مرحله استانی این دوره از مسابقات 9 نفر از خوسف، 15 نفر از سربیشه، 32 نفر از قائنات، 17 نفر از خضری دشت بیاض، 24 نفر از طبس، 27 نفر از زیرکوه، 26 نفراز بشرویه، 27 نفر از فردوس، 45 نفر از بیرجند و درمیان، 26 نفر از سرایان، 9 نفر از نهبندان حضور داشتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی با بیان اینکه در مرحله استانی این دوره از مسابقات پنج داور بین‌المللی و مجرب و هفت داور بومی داوری مسابقات را برعهده داشتند، بیان کرد: در مرحله شهرستانی مسابقات نیز 1096 نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، اذان، دعاخوانی، حفظ کل، پنج و 10 جزء و مفاهیم به رقابت پرداختند.

بخشی‌پور گفت: در مرحله استانی این دوره از مسابقات 44 نفر در رشته‌های قرائت، ترتیل، دعاخوانی، اذان، حفظ 5، 10 و 20 جزء و حفظ کل مقام‌های اول تا سوم را کسب و تجلیل شدند.

وی با بیان اینکه براساس آئین‌نامه مسابقات نفر اول هر رشته در صورت کسب حد نصاب نمره به مرحله کشوری راه می‌یابد، اظهار کرد: با پایان یافتن مرحله استانی چهل‌ودومین مسابقات قرآن کریم در خراسان‌جنوبی 13 حافظ و قاری از استان خراسان‌جنوبی به مرحله کشوری مسابقات قرآن سازمان اوقاف راه یافتند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه خراسان‌جنوبی به اعلام نفرت راه یافته به مرحله کشوری پرداخت و بیان کرد: در بخش بانوان در رشته حفظ 10 جزء فرزانه شکوهیان از بیرجند، حفظ 20 جزء محدثه ربانی از بیرجند، حفظ کل مرضیه اشرفی از بیرجند، قرائت فاطمه نوفرستی از بیرجند، ترتیل فاطمه شریفی‌پور از بیرجند و دعاخوانی راضیه سلطانی‌محبوب از فردوس به مرحله کشوری این دوره از مسابقات راه یافتند.

بخشی‌پور بیان کرد: در بخش آقایان در رشته حفظ 10 جزء سید‌علی سیادت از بیرجند، حفظ 20 جزء احمد یوسفی احمدآباد از بیرجند، حفظ کل محمود احمدی درمیان از بیرجند، قرائت علیرضا محمدنژاد از بیرجند، ترتیل محسن سکندری‌نقدم از فردوس، اذان محمد عارفی از فردوس و دعاخوانی حسین داریوش از طبس به مرحله کشوری مسابقات سازمان اوقاف راه یافتند.

وی یادآور شد: مرحله مقدماتی مرحله کشوری 15 تا 25 مردادماه در شهر قم و مرحله نهایی مرحله کشوری نیز طی روزهای دهم تا بیستم مهرماه و به میزبانی استان اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: