کد خبر: 3828064
تاریخ انتشار: ۲۷ تير ۱۳۹۸ - ۰۸:۳۵
با حضور 257 شرکت‌کننده؛
گروه فعالیتهای قرآنی ـ راه یافتگان بزرگترین رویداد قرآنی خراسان‌جنوبی از چهارشنبه 26 تیرماه به مدت سه روز در چهل و دومین مسابقات سراسری قرآن در شهرستان فردوس با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.

بزرگ‌ترین رویداد قرآنی خراسان‌جنوبی آغاز شدبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، آیین گشایش بزرگترین رویداد قرآنی خراسان‌جنوبی، شب گذشته 26 تیر، با حضور مسئولان استانی، شهرستانی، حافظان و قاریان قرآن کریم، داوران مسابقات قرآنی و عموم مردم در امامزادگان فردوس برگزار شد.
چهل و دومین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم در رشته‌های حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء، حفظ ۱۰ جزء، حفظ ۵ جزء، قرائت تحقیق و ترتیل، حفظ و معارف موضوعی، حفظ و معارف احادیث، تفسیر قرآن، اذان و دعاخوانی برگزار می‌شود.
رقابت‌های بخش معارفی این مسابقات در رشته‌های معارفی و موضوعی شامل؛ رشته‌های تفسیر قرآن کریم، حفظ موضوعی و نهج‌البلاغه در روز پنجشنبه 20 تیرماه با حضور 143 نفر در امامزادگان باقریه(ع) بیرجند و مسجد سیدالشهدا(ع) نهبندان برگزار شد.
مرحله شهرستانی مسابقات قرآن اوقاف و امور خیریه با حضور 1096 متسابق در 11 شهرستان استان خراسان‌جنوبی برگزار و از این تعداد 257 نفر به مرحله استانی این دوره از مسابقات راه یافتند.
هم‌اکنون مسابقات برادران چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم اوقاف خراسان‌جنوبی در آستان مقدس امامزادگان فردوس و مسابقات خواهران در دانشگاه فردوس در حال برگزاری است.
اختتامیه این دوره از مسابقات با معرفی نفرات برتر، عصر روز جمعه 28 تیرماه در آستان مقدس امامزادگان فردوس برگزار و برگزیدگان مرحله استانی به مسابقات کشوری راه می‌یایند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: