کد خبر: 3827902
تاریخ انتشار: ۲۶ تير ۱۳۹۸ - ۱۲:۴۵
گروه اجتماعی ــ مدیر بهزیستی بیرجند با اشاره به اجرای طرح آماز، بیان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح، کمک بهتر و بیشتر به زندگی مشترک سالم و همراه با آرامش بوده که در سال گذشته برای ۴۵۰ زوج در بیرجند اجرا شده است.

اجرای طرح آماز برای 450 زوج بیرجندیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، حسن شرفی، مدیر بهزیستی بیرجند امروز، 26 تیر در نشست خبری با اصحاب رسانه به‌مناسبت هفته بهزیستی اظهار کرد: در حال حاضر 7798 مددجو تحت پوشش خدمات حوزه توانبخشی بهزیستی شهرستان هستند که در سال جاری به بیش از هشت هزار نفر رسیده است.

وی با اشاره به فعالیت‌های بهزیستی در حوزه‌های توانبخشی، اجتماعی و مشارکت‌های مردمی، افزود: معلولان ضایعه نخاعی در بیرجند ۱۲۲ نفر هستند که ۱۰۶ نفر از این معلولان بر اثر تصادف دچار این معلولیت شده‌اند که این امر نیازمند فرهنگ‌سازی در رانندگی است.

مدیر بهزیستی بیرجند با بیان اینکه 1804 نفر از خدمات حوزه اجتماعی بهزیستی بیرجند بهره‌مند می‌شوند، تصریح کرد: ۱۶۷ نفر از زنان سرپرست خانوار در این حوزه مستمری دریافت می‌کنند و ۳۳ نفر نیز پشت نوبت هستند.

شرفی با اشاره به فعالیت 13 مرکز روزانه حرفه‌آموزی و تولیدی حمایتی در شهرستان بیرجند، تصریح کرد: ۳۹۵ نفر از خدمات این مراکز بهره‌مند می‌شوند.

وی با اشاره به فعالیت چهار کمپ ترک اعتیاد در بیرجند، افزود: این کمپ‌ها به‌‌صورت شبانه‌روزی از افراد نگهداری می‌کنند.

مدیر بهزیستی بیرجند بیان کرد: پنج مرکز مشاوره ژنتیک، ۲۰ مرکز مشاوره شامل؛ ۱۶ مرکز عمومی و چهار مرکز تخصصی در بیرجند فعالیت می‌کنند.

شرفی از ساخت ۱۰ هزار واحد مسکن معلولان در بیرجند خبر داد و تصریح کرد: تاکنون ۱۴۹ متقاضی در این طرح شناسایی شده‌اند که از این تعداد ۱۲۰ نفر برای تأمین زمین مشکل دارند.

وی با اشاره به اجرای طرح آماز، بیان کرد: هدف اصلی از اجرای این طرح، کمک بهتر و بیشتر به زندگی مشترک سالم و همراه با آرامش بوده که در سال گذشته برای ۴۵۰ زوج در بیرجند اجرا شده است.

مدیر بهزیستی بیرجند بیان کرد: 1027 نفر در بیرجند در حوزه توانبخشی مستمری دریافت کرده و  482 نفر پشت نوبت دریافت این خدمات هستند.

شرفی با بیان اینکه ۹ مرکز شبانه‌روزی در بیرجند فعال است، یادآور شد: به‌مناسبت هفته بهزیستی، مرکز خانه کوچک پناهگاهی دختران کم‌توان ذهنی آرام بیرجند و نمایشگاه محصولات خانگی زنان سرپرست خانوار و کودکان کار افتتاح شد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: