کد خبر: 3819679
تاریخ انتشار: ۲۶ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۲۱
گروه اجتماعی ــ مدیر‌کل اداره تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی با بیان اینکه اردوهای تفریحی ـ زیارتی تمرین سبک زندگی اسلامی است، گفت: مهم‌ترین هدف این اردوها ترویج نشاط و شادابی در بین دانش‌آموزان و آشنایی آن‌ها با موضوع سبک زندگی اسلامی در جامعه است.

توجه به یک ضرورت اجتماعی/ اردوهای تفریحی- زیارتی تمرین سبک زندگی اسلامیحجت‌الاسلام احمد رضایی، مدیر‌کل اداره تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی، با اشاره به حضور روحانیون در مناطق روستایی، اظهار کرد: در هر روستای بالای صد خانوار خراسان‌جنوبی، پایگاه اوقات فراغت با عنوان «نشاط اجتماعی» راه‌‌اندازی خواهد شد.

وی با بیان اینکه اردوهای تفریحی ـ زیارتی تمرین سبک زندگی اسلامی است، گفت: مهم‌ترین هدف این اردوها ترویج نشاط و شادابی در بین دانش‌آموزان و آشنایی آن‌ها با موضوع سبک زندگی اسلامی در جامعه است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی خراسان‌جنوبی افزود: برگزاری اردوهای تفریحی زیارتی در رشد و تعالی دانش‌آموزان بسیار مؤثر است و نوجوانان را از کسل بودن و تنبلی دور می‌کند.

وی با اشاره به اینکه بیش از 200 پایگاه اوقات فراغت در سراسر این استان پذیرای دانش‌آموزان هستند، افزود: 100 نفر از طلاب حوزه علمیه سفیران هدایت و 105 نفر نیز از طلابی که در مناطق روستایی استان خراسان‌جنوبی مستقر هستند، در عرصه‌های تربیتی، فرهنگی، قرآنی، دینی، جهادی و تبلیغی در این اردوها فعالیت می‌کنند.

رضایی با اشاره به اینکه رسالت روحانیون این است که در همه امور اجتماعی ورود پیدا کنند، یادآور شد: ترویج پرداختن به موضوع زکات در مناطق روستایی، تشویق مردم برای کمک به محرومین، همکاری با کمیته امداد، بهزیستی و بسیج از دیگر برنامه‌های روحانیون در این مناطق به شمار می‌روند.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: