کد خبر: 3820947
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۳۹۸ - ۰۹:۵۸
همزمان با آغاز تابستان؛
گروه اجتماعی ـ مسئول دفتر بیسج دانشجویی قاین با اشاره به اینکه بیش از 80 دانشجو از دانشگاه‌های قاین به اردوی جهادی اعزام خواهد شد، اظهار کرد: اولین گروه 31 خرداد و گروه‌های بعدی در روزهای 5 و 7 و 10 تیرماه امسال اعزام خواهند شد.

۸۰ دانشجوی قاینی به اردوی جهادی اعزام می‌شوندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، سید محمود شفیعی، مسئول دفتر بسیج دانشجویی قاین، شب گذشته 29 خرداد، در جمع خبرنگاران با بیان اینکه امسال هشت گروه دانشجویی از شهرستان قاین به اردوهای جهادی اعزام خواهند شد، گفت: این گروه‌ها در سه محور پزشکی، عمرانی، فرهنگی و آموزشی فعالیت خواهند داشت.
وی با بیان اینکه پزشک عمومی و متخصص به روستاهای دهستان آفریز که هدف گروه های جهادی است، اعزام خواهند شد، افزود: علاوه بر ویزیت، داروی بیماران نیز رایگان تامین خواهد شد.
مسئول دفتر بیسج دانشجویی قاین بیان کرد: در بحث عمرانی نیز یک گروه جهادی ساخت و مرمت دو سرویس بهداشتی، حمام و مرمت مدرسه در روستای شونگان را انجام خواهند داد.
شفیعی تصریح کرد: در زمینه فرهنگی و آموزشی نیز امسال چهار گروه داریم که در روستاهای چلونگ، قیصار، نیک، آویچ، فعالیت فرهنگی و آموزشی برای نوجوانان و اشتغالزایی خانگی مانند برگزاری کلاس‌های خیاطی، ترمه و نمددوزی و آشپزی خواهند داشت.
وی با بیان اینکه در مجموع بیش از 80 دانشجو از دانشگاه‌های قاین به اردوی جهادی اعزام خواهد شد، گفت: اولین گروه 31 خرداد و گروه‌های بعدی در روزهای 5 و 7 و 10 تیرماه امسال اعزام خواهند شد.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی قاین افزود: امسال هدف اصلی گروه‌های جهادی خودسازی است و لذا در این راستا فعالیت‌هایی را برنامه‌ریزی کردیم.
شفیعی با بیان اینکه امسال یک روحانی از قم در گروه عمرانی همراه دانشجویان خواهد بود، اظهار کرد: حضور روحانیت در کنار دانشجویان تاثیر زیادی در خودسازی دارد.
وی حلقه‌های معرفی شبانه، پخش کلیپ معرفتی و بصیرتی و پخش مراسم ادعیه و زیارت را از دیگر برنامه‌های جانبی و فرهنگی این اردوها عنوان کرد.
مسئول دفتر بسیج دانشجویی قاین یادآور شد: این گروه‌های جهادی قرار است به مدت 10 روز در روستای هدف خود به انجام کارهای فرهنگی، عمرانی، بهداشتی و آموزشی بپردازند.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: