کد خبر: 3820745
تاریخ انتشار: ۲۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۴۷
طی دهه کرامت؛
گروه معارف ــ مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد خراسان‌جنوبی گفت: طرح ۱۰ شب، ۱۰ مسجد با محوریت بقاع متبرکه و مساجد در دهه کرامت برگزار می‌شود.

طرح 10 شب، 10 مسجد در خراسان‌جنوبی برگزار می‌شودحجت‌الاسلام ابراهیم سبزه‌کار، مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با ایکنا از خراسان‌جنوبی اظهار کرد: خدمت کریمانه، شادی به رسم اهل بیت(ع) و خدمت به مناطق سیل‌زده شعار دهه کرامت امسال اعلام شده است.

وی به استقرار کانون‌های فرهنگی ـ هنری در سطح بقاع متبرکه نیز اشاره کرد و گفت: آمادگی ایجاد کانون‌های جدید در این بقاع را داریم تا بتوان با هم‌افزایی هرچه بهتر و بیشتر، برنامه‌های مؤثر فرهنگی و هنری را اجرا کرد.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد خراسان‌جنوبی پیشنهاد برگزاری طرح 10 شب، 10 مسجد با محوریت بقاع متبرکه و مساجد با مدیریت اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان در دهه کرامت را ارائه کرد و ادامه داد: گفتمان‌های دینی، ویژه‌برنامه‌های روز دختر، برگزاری شب شعر با مدیریت اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان در بقاع متبرکه، برگزاری مسابقات کتابخوانی با مشارکت اداره‌کل کتابخانه، دیدار با سالمندان و بیماران بستری در بیمارستان‌ها از دیگر این برنامه‌های پیشنهادی است.

سبزه‌کار بیان کرد: شهرداری بیرجند آمادگی برگزاری جشن مشترک به‌مناسبت روز دختر با مشارکت ستاد هماهنگی کانون‌های مساجد خراسان جنوبی را اعلام کرده است.

وی افزود: گردهمایی سادات در یکی از شهرستان‌ها، برپایی میز خدمت، نمایشگاه‌های کتاب با محوریت کتب امام رضا(ع) و توزیع بسته‌های فرهنگی بین مسافران شهرهای مقدس مشهد، قم و شیراز با همکاری تمامی دستگاه‌های عضو ستاد دهه کرامت از دیگر پیشنهادات است.

مدیر ستاد کانون‌های فرهنگی ـ هنری مساجد خراسان‌جنوبی نصب احادیث و روایات در مساجد، برگزاری مسابقات نقاشی ویژه کودکان در دهه کرامت را نیز پیشنهاد داد و خاطرنشان کرد: تمامی برنامه‌های دهه کرامت باید با محوریت و مشارکت حداکثری مردم و حضور مؤثر دستگاه‌های عضو برگزار شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: