کد خبر: 3820092
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۱
گروه اجتماعی ــ مسئول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خراسان‌جنوبی گفت: در راستای اجرای رزمایش بسیج کشاورزی و جهاد خدمت ٣٣ گروه جهادی کشاورزی به مناطق روستایی محروم استان اعزام می‌شوند.

اعزام ۳۳ گروه جهادی کشاورزی به مناطق روستایی خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان جنوبی، صبح امروز، 27 خرداد همزمان با سراسر کشور رزمایش سه‌روزه بسیج کشاورزی و جهاد خدمت در سطح استان با حضور جانشین فرمانده سپاه استان، قائم مقام مدیرکل سازمان جهاد کشاورزی، مسؤول بسیج مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی و برخی از مسئولان استانی آغاز شد.

زین‌العابدین جویبان، مسئول سازمان مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی در این آیین گفت: با توجه به تقارن تشکیل سازمان جهاد کشاورزی در 27 خردادماه سال ۵٨ و فرمان امام در راستای اهمیت کشاورزی و همچنین تشکیل سازمان بسیج مهندسین کشاورزی، رزمایش بسیج کشاورزی  و جهاد خدمت در راستای اهمیت بخش کشاورزی و تحقق شعار سال اجرا می‌شود.

وی افزود: در راستای برگزاری این رزمایش ۳۳ گروه جهادی با نام و یاد شهدای کشاوزر در سطح روستای محروم که ظرفیت بالای کشاورزی را دارند، فعالیت خواهند داشت.

جویبان با بیان اینکه این رزمایش به مدت سه روز در مرکز استان و شهرستان‌ها ادامه دارد، اظهار کرد: مسائل ترویجی در حوزه آبخیزداری، حوزه‌های مختلف دام و طیور و مشاوره از جمله اهداف و محورهای رزمایش بسیج کشاورزی و جهاد خدمت خراسان جنوبی است.

مسئول سازمان مهندسین کشاورزی و منابع طبیعی خراسان جنوبی بیان کرد: بسیج مهندسین کشاورزی دو رسالت شامل ترسیم الگوی ایرانی اسلامی برای تربیت کشاورز طراز انقلاب و کمک به کارآمدی نظام و متولیان بخش کشاورزی را بر عهده دارد.

بسیج مهندسین کشاورزی؛ بازوی اجرایی بخش کشاورزی

وی، بسیج مهندسین کشاورزی را بازوی علمی و اجرایی بخش کشاورزی دانست و افزود: در استانی مانند خراسان جنوبی، کشاورزی محور اقتصاد استان بوده و نیازمند برگزاری اینگونه از رزمایش‌ها هستیم.

صفرعلی اسماعیلی، جانشین فرماندهی سپاه انصارالرضا(ع) خراسان جنوبی نیز در این مراسم بیان کرد: کسب رضایت مردم و خدمت‌رسانی به کشاورزان و دامداران از جمله اهداف اعزام این نیروها است.

وی افزود: همزمان سراسر کشور نیروهای داوطلب در مجموعه‌های مختلف جهاد کشاورزی و بسیج مهندسین سازمان‌دهی شده و در همه شهرستان‌ها و روستاهای محروم خدمات داوطلبانه ارائه می‌کنند.

یادآور می‌شود که رزمایش ملی «بسیج کشاورزی، جهاد خدمت» به مدت سه روز در سطح شهرستان‌های خراسان جنوبی ادامه دارد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: