کد خبر: 3820037
تاریخ انتشار: ۲۷ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۱:۵۸
گروه اجتماعی ــ مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون ۵۰ هزار سند مکتوب در خصوص نقش‌آفرینی فرهنگیان و دانش‌آموزان استان در هشت سال دفاع مقدس توسط آموزش و پرورش استان جمع‌آوری شده است.

جمع‌آوری 50 هزار سند مکتوب دفاع مقدس در آموزش و پرورش خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌‌جنوبی، به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی، محمدعلی واقعی، مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی اظهار کرد: اسناد مکتوب دفاع مقدس در عرصه اعزام، کمک‌های آموزش و پرورش، مجتمع‌های آموزشی رزمندگان در ایام دفاع مقدس، ستاد پشتیبانی جنگ آموزش و پرورش خاطرات شهدا، آزادگان، رزمندگان، جانبازان و ایثارگران دانش‌آموز و فرهنگی و مکاتبات اداری آموزش و پرورش در زمینه دفاع مقدس طبقه‌بندی شده است.
وی با اشاره به اتمام کار جمع‌آوری اسناد مکتوب آموزش و پرورش در 12 شهرستان و منطقه استان، تصریح کرد: آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی نگارش مقاله مربوط به مدخل آموزش و پرورش در کتاب دایرة‌االمعارف دفاع مقدس استان را بر عهده دارد که به‌منظور تدوین آن طرح پژوهشی نقش آموزش و پرورش در دفاع مقدس توسط فرهنگیان پیشکسوت، اندیشمند، صاحب قلم و صاحب ذوق هنری در حال انجام است.
مدیرکل آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی بیان کرد: پیش‌بینی می‌شود تدوین این طرح پژوهشی برای چاپ در دایرة‌المعارف دفاع مقدس استان نیمه دوم سال جاری به اتمام رسیده و آماده چاپ شود.
واقعی با بیان اینکه شهدا، جانبازان، آزادگان و ایثارگران معزز دانش‌آموز و فرهنگی استان حق بزرگی برگردن نظام تعلیم و تربیت خراسان‌جنوبی دارند، تصریح کرد: آموزش و پرورش خراسان‌جنوبی با توجه به رسالت خود و با بسیج تمامی امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری، در راستای حفظ و انتقال ارزش‌ها و دستاوردهای دفاع مقدس و انقلاب اسلامی ایران در تمامی عرصه‌ها حضور فعال دارد.
وی حفظ، ترویج، تعمیق و اشاعه دستاوردها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی و دفاع مقدس را مهم‌ترین رسالت دستگاه تعلیم و تربیت استان دانست و بیان کرد: امیدواریم که این حرکت بیش از پیش موجب تبلیغ و ترویج مکتب ایثار و شهادت در جامعه به‌ویژه بین نسل جوان و آینده‌ساز انقلاب شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: