کد خبر: 3817634
تاریخ انتشار: ۱۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۲:۵۶
گروه فرهنگی ــ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌‌جنوبی از شرکت در سومین جشنواره استانی کتاب استان همزمان با ٣١ خردادماه ٩٨ در بیرجند خبر داد و گفت: آخرین مهلت ارسال آثار و فرم شرکت در جشنواره ٣١ خردادماه امسال است.

آخرین مهلت شرکت در سومین جشنواره استانی کتاب خراسان‌جنوبیبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، به نقل از اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی، ناصر نبی‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌‌جنوبی اظهار کرد: سومین جشنواره استانی کتاب خراسان جنوبی با هدف شناسایی و معرفی کتب برتر، کمک به اعتلای سطح دانش و فرهنگ مکتوب استان، حفظ اصالت، استقلال و هویت فرهنگی، حمایت و تشویق پدیدآورندگان متعهد و متخصص کتاب برگزار می‌شود.

وی درخصوص ضوابط و شرایط این جشنواره، گفت: آثار ارسالی باید در بازه زمانی مهرماه ۹۶ لغایت پایان اسفند ماه ۹۷ چاپ و منتشر (چاپ اول) شده باشد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه آثار ارسالی شامل تالیف، ترجمه،‌ گردآوری، احیا، تصنیف و تصحیح متون است، افزود: پدیدآورندگان استانی صاحب اثر باید ساکن در استان باشند.

وی با بیان اینکه پدیدآورندگان صاحب اثر باید در رابطه با استان خراسان‌جنوبی تالیفاتی داشته باشند، ادامه داد: آثار ارسالی در تمامی موضوعات مورد پذیرش است.

نبی‌زاده گفت: آثار ارسالی به دبیرخانه جشنواره برگشت داده نمی‌شود و دبیرخانه جشنواره مجاز است از آثار منتخب ارسالی برای مقاصد فرهنگی، هنری و اقتصادی استفاده کند.

وی یادآور شد: به آثاری که با محورها و موضوعات فراخوان همخوانی نداشته باشد، ترتیب اثر داده نخواهد شد و دبیرخانه جشنواره، تعهدی در قبال برگشت و ارسال آثار نخواهد داشت.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌جنوبی به جوایز نفرات برتر این جشنواره نیز اشاره کرد و گفت: به نفر اول لوح سپاس و تندیس جشنواره به همراه مبلغ ۳۰ میلیون ریال، نفر دوم لوح سپاس جشنواره و مبلغ ۲۰ میلیون ریال، نفر سوم لوح سپاس جشنواره به همراه مبلغ ۱۰ میلیون ریال داده می‌شود.

نبی‌زاده تکمیل فرم درخواست شرکت در جشنواره، ارسال سه جلد از کتاب به دبیرخانه جشنواره و ارسال کپی شناسنامه و کارت ملی مولف به همراه یک قطعه عکس به دبیرخانه را از جمله ضوابط ارسال آثار ذکر کرد.

انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: