کد خبر: 3812155
تاریخ انتشار: ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۵:۰۳
در بازديد از غرفه ايكنا مطرح شد؛
گروه فعالیت‌های قرآنی_ مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی با بيان اينكه در اين دفتر طرح‌هايي را كه دستگاه‌هاي اجرايي مختلف در حوزه قرآني ارائه دهند، با اولويت حمايت خواهيم كرد تا به توسعه فرهنگ قرآني كمك كنيم، گفت: آمادگي داريم امسال به افراد نخبه و صاحب نظر كه علاقمند به فعاليت در عرصه قرآني هستند، براي راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد مجوزهای لازم را داده تا بتوانند در اين عرصه فعاليت كنند.

نخبگان قرآني براي راه‌اندازي سمن‌هاي حوزه قرآن حمايت مي‌شوندبه گزارش ايكنا از خراسان‌جنوبی، علی اصغر موسوی‌کیا، مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی، امروز ۲۶ اردیبهشت، در بازديد از غرفه خبرگزاري ايكنا در دوازدهمین نمایشگاه قرآن و عترت خراسان‌ جنوبی اظهار کرد: وظيفه ما در دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی، رصد مسائل و معضلات اجتماعي است.
وي با بيان اينكه در اين دفتر، توسعه و تقويت فعاليت‌هاي مردمي در قالب سمن‌ها نيز دنبال مي‌شود، افزود: روي آوردن به كتاب قرآن كه كتاب سعادت و هدايت بشر است، مي‌تواند بسياري از معضلات و آسيب‌هايي را كه در سطح جامعه وجود دارد، كاهش داده و كنترل كند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی با بیان اینکه پرداختن به اين امور نيازمند عزم جدي همه دستگاه‌ها است، تصریح کرد: در راستای توسعه كمي و كيفي فعالیت‌های قرآنی، سمن‌هايي در حوزه‌هاي قرآني در استان فعالیت می‌کنند.
موسوی‌کیا ادامه داد: آمادگي داريم امسال به افراد نخبه و صاحب نظر كه علاقمند به فعاليت در عرصه قرآني هستند، براي راه‌اندازی سازمان‌های مردم نهاد مجوزهای لازم را داده تا بتوانند در اين عرصه فعاليت كنند.
وي بيان كرد: برگزاری نمايشگاه‌های مختلف قرآنی، برگزاری مسابقات قرآنی و آموزش قرآن به سطوح پايين جامعه از جمله دبستان و پيش دبستان و همچنين دانشجويان كه آينده سازان اين مملكت هستند، مي‌تواند راه سعادت و مسير تعالی و پيشرفت كشور را هموار كند.
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری خراسان‌جنوبی يادآور شد: در اين دفتر طرح‌هايي را كه دستگاه‌های اجرايی مختلف در حوزه قرآني ارائه دهند، با اولويت حمايت خواهيم كرد تا به توسعه فرهنگ قرآنی كمك كنيم.

انتهاي پيام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: