کد خبر: 3804288
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۸ - ۱۳:۵۸
گروه اجتماعی ــ مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی گفت: با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، دولت نیاز به اعتمادسازی و جذب خیّر در مناطق محروم دارد تا در برنامه زمان‌بندی کوتاه‌مدت مشکلات حوزه آموزش مرتفع شود.

حضور خیران، مشکلات حوزه آموزش را برطرف می‌کندبه گزارش ایکنا از خراسان‌جنوبی، غلامرضا خالقی، مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی، امروز 27 فروردین‌ماه در جمع خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: مسئولان به گونه‌ای خدمت کنند که اعتماد مردم و خیران را به خودشان جلب کنند و این مهم با توجه، تکریم و ساخت مدرسه طبق نیت خیر محقق می‌شود.
مدیرعامل مجمع خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی افزود: دقت، سرعت و قیمت در کار خیّر مهم بوده و خیران را باید نوید داد که در کار؛ دقت شده و کار به نحو مطلوب و در اسرع وقت به اتمام رسیده و در خصوص قیمت، نیز قیمت واقعی و با کمترین هزینه، مدرسه ساخته شده؛ که در این صورت خیران اعتماد کرده و دولت را در خصوص آموزش و تعلیم و تعلّم همراهی خواهند کرد.
خالقی ادامه داد: با توجه به مشکلات اقتصادی جامعه، دولت نیاز به اعتمادسازی و جذب خیّر در مناطق محروم دارد تا در برنامه زمان‌بندی کوتاه‌مدت مشکلات حوزه آموزش مرتفع شود.
این عضو مجمع خیرین خراسان‌جنوبی گفت: در مجمع خیرین مدرسه‌ساز استان هر نقطه‌ای که خیّر اعلام آمادگی برای ساخت مدرسه یا تامین تجهیزات داشته باشد، حمایت شده و مجمع خیرین هم تمرکز و حساسیت خاصی بر نقطه‌ای خاص از استان نداشته و ساخت مدرسه به نیت خیّر و نیاز آموزش و پرورش برمی‌گردد.
خالقی با تاکید بر شعار «کمک به مدرسه‌سازی حتی با یک آجر، کمک به دانش آموز و لو با یک مداد»، افزود: این شعاری است که باید توده مردم و خیران مدنظر داشته باشند و هرکس در حد توان خود در ساخت مدرسه و مدرسه یاری «تامین اقلام آموزشی، تجهیزات و امکانات آزمایشگاهی و آموزشی» کمک‌کننده باشد.
وی بیان کرد: مبلغ در مجمع خیرین مدرسه‌ساز مهم نیست چراکه نیت شخص انجام کار خیر و در حد توان خودش است و بر اساس نیت خیّر برای ‌آنها احترام قائل می‌شویم.
این عضو مجمع خیرین خراسان‌جنوبی گفت: تاکنون 500 خیّر از خراسان جنوبی‌های مقیم مشهد به جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی که سوم اردیبهشت در مشهد برگزار می‌شود، دعوت شده‌اند که امیدواریم این تعداد در این جشنواره حضور و آموزش و پرورش را یاری کنند.
خالقی خاطرنشان کرد: تفسیر واقعی باقی الصالحات در کار خیّران نمود دارد چراکه خیران مدرسه‌ساز سبب رشد دانش‌آموزان و کسب مقام مسئول در سطح کشور می‌شود که این دانش‌آموزان می‌توانند در آینده منشا و منبع کارهای خیر بسیاری در جامعه باشد.
یادآور می‌شود، بیست و یکمین جشنواره خیرین مدرسه‌ساز خراسان‌جنوبی همزمان با 3 اردیبهشت با حضور خیران و نیک اندیشانی از سراسر کشور در مشهد مقدس برگزار می‌شود.
انتهای پیام

نام:
ایمیل:
* نظر:
* کد امنیتی: